Студентська наукова робота

          

Звіт роботи студентського наукового гуртка "Світ фінансів" за 2023-2024 н.р.

План роботи студентського наукового гуртка "Світ фінансів" на 2023-2024 н.р.

Звіт роботи студентського наукового гуртка "Світ фінансів" за 2022-2023 н.р.

План роботи студентського наукового гуртка "Світ фінансів" на 2022-2023 н.р.

План роботи семінару студентів магістерської підготовки кафедри фінансів та банківської справи «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» на 2021-2022 навч. рік

Звіт роботи семінару студентів магістерської підготовки кафедри фінансів та банківської справи «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» за 2020-2021 навч. рік

Звіт роботи семінару студентів магістерської підготовки кафедри фінансів та банківської справи «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» за 2021-2022 навч. рік

План роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» на 2021-2022 н.р.

Звіт роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» за 2020-2021 н.р.

Звіт роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» за 1 сем 2021-2022 н.р.

Звіт роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» за 2021-2022 н.р.

          

19 червня 2024 року відбулося заключне у цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів» на тему «Актуальні фінансові питання економіки України за два роки війни». Студенти обговорили проблеми, новації та перспективи розвитку фінансової системи України. Доповіді представили:

          

25 квітня 2024 року в ПУЕТ відбулася ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті». Як і багато років поспіль студенти-фінансисти не залишилися осторонь. Адже теза – «не на часі», на наш погляд, абсолютно точно не стосується науки!!!

В роботі пленарного засідання взяв участь студент четвертого курсу, групи ФКб-41 Микола Бугаєвський, який презентував результати свого дослідження на тему «Концепція відкритого банкінгу України: перспективи впровадження». За досить короткий час у слухачів не залишилося жодного сумніву, що за відкритим банкінгом майбутнє!

На секції «Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи»  виступила  Олександра Корольова (Бужуля), студентка групи ФКб-41 з доповіддю на тему: «Вплив цифровізації на підготовку фахівців зі спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»». Наведені нею аргументи на користь позитивного впливу цифровізації звучали переконливо та потужно!

Секція «Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу» наочно продемонструвала широкий спектр нагальних проблем, які опинилися у фокусі наукових досліджень студентів. Це і фінансова інклюзія як інструмент ефективного функціонування фінансової системи в умовах цифрофізації (Наталія Ляшкова), актуальні аспекти регулювання валютних курсів в Україні (Микола Шорніков), фіскальна політика  як інструмент макроекономічного регулювання розвитку України (Вікторія Товма), управління фінансовим положенням підприємства в умовах воєнного стану (Аліна Копил) та багато інших. Спільно зі студентами-бухгалтерами обговорювалися актуальні питання з підвищення ефективності публічних закупівель, бухгалтерського обліку, звітності та аналізу.

За підсумками роботи конференції вкотре впевнилися, що подібні заходи сприяють популяризації наукових досліджень здобувачів вищої освіти, слугують інструментом  реалізації інтелектуального потенціалу нашої талановитої молоді та підтримують творчу ініціативу для покращення підготовки кадрів нової генерації!!!!

          

05 червня 2023 року відбулося друге засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів» на тему «Цифрова фінансова грамотність без кордонів». Свої доповіді представили студенти: Правденко Ростислав (ФБСС б – 11) – Цифрові сервіси платіжного обслуговування та Мезінова Алєся (ФБСС б – 11) – Абетка фінансової грамотності: цифровий аспект.

Класика управління особистими фінансами невпинно трансформується під впливом цифровізації, яка вимагає сучасних знань, нових умінь для обґрунтованого прийняття власних фінансових рішень. Актуальність не полишає цих питань, і студенти на засіданнях гуртка вміло розкривають новітні зміни, щоби сміло зустрічати цифрову епоху.   

          

УЧАСТЬ ФІНАНСИСТІВ У ХLІV МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

30 березня 2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування активно приймали участь у ХLІV Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік.

Відзначаємо високий науковий рівень представлених доповідей, а також актуальність дискусій з проблем, що були заслухані під час роботи секційного засідання «Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу».

За результатами представлених робіт було визначено переможців:

І місце

Несен Артур Станіславович, ФБССб інт-11
Тема доповіді: «Пандемічні облігації як базовий інструмент фінансування страхового ризику за допомогою ринків капіталу»,
керівник – Прасолова Світлана Павлівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

ІІ місце

Ляшкова Наталія Олександрівна, ФБСС б-11
Тема доповіді: «Оцінка та аналіз стану грошової маси України»,
керівник  – Гасій Олена Володимирівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

ІІІ місце

КондрашовОлексій Ігорович, ФБССб інт-11
Тема доповіді: «Особливості міжнародного страхування за системою Асістанс в умовах пандемії»
керівник – Прасолова Світлана Павлівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

Щиро вітаємо переможців! Бажаємо творчих успіхів та нових перемог!

          

26.03.2021 року на черговому засіданні студентського наукового гуртка учасники ІІ туру конкурсу отримали можливість представити свої роботи, продемонструвавши креативні підходи нашої молоді до можливих варіантів  підвищення фінансової грамотності громадян з урахуванням сучасних світових тенденцій.

За результатами двох етапів конкурсу публічного захисту переможцями визнано:

І місцеТерещенко Ольга, учениця 11 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;  
                 Ляшкова Наталія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»;
                 Гаращук Анастасія, студентка 3 курсу Київського національного університету ім. Вадима Гетьмана спеціальності "Міжнародна економіка";
ІІ місцеНеживий Станіслав, учень 10 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
                  Польова Анастасія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування»;  
ІІІ місцеБалюк Юлія, студентка 3 курсу ПУЕТ спеціальності «Маркетинг»;
                   Пономаренко Світлана, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування».

 

Щиро вітаємо переможців! Бажаємо їм подальшого натхнення до нових досягнень і здобутків!

Сподіваємося, що участь у конкурсі слугуватиме розвитку фінансової грамотності нашої молоді

Переглянути презентації

Також на обговорення широкому загалу студентської та учнівської молоді були представлені такі важливі теми: 

1. Фінансово грамотне витрачання коштів = психологія + виховання + освіта + ….. (Авраменко Анна (група ФКб-21));
2. Як безпечно заробляти в Інтернеті? (Корольова Оксана (група ФКб-21));
3. Світовий досвід боротьби з кіберзлочинністю (Копил Аліна (група ФКб-21));.
4. Програми недержавного пенсійного страхування в Україні: які, де й навіщо (Кондрашов Олексій (група ФБССб інт-11).

Головний висновок, підведений учасниками науково-практичної зустрічі – це невпинний саморозвиток та вдосконалення заради знань фінансів у своєму особистому побуті, які забезпечують захист та зростання добробуту сім’ї.

          

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «СВІТ ФІНАНСІВ»

09 грудня відбулося завершальне у календарному 2020 році засідання наукового студентського гуртка «Світ фінансів». Студенти першого курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування долучилися до наукового обговорення актуальної для України проблеми залучення інвестицій як фінансового джерела економічного розвитку.

Свої доповіді представили:

За підсумками роботи засідань гуртка студентам рекомендовано продовжити наукову роботу за обраною тематикою, зокрема під керівництвом викладачів кафедри фінансів та банківської справи підготувати тези для публікації як результат участі у науково-практичних конференціях.

          

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ФІНАНСИСТІВ У GLOBAL MONEY WEEK 2021

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ постійно проводить заходи спрямовані на підвищення рівня фінансової грамотності і обізнаності учнівської і студентської молоді. У березні 2021 року вперше відповідні заходи вийшли на національний рівень. Студенти-фінансисти та викладачі кафедри фінансів та банківської справи взяли участь у міжнародній кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей» Global Money Week 2021 й мали значні здобутки в цьому напрямку.

Дата

Назва проведеного заходу

Описова характеристика заходу

22.03.2021

Участь у вебінарі "НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо", який проводився НБУ

22.03.2021 року студенти спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Полтавського університету економіки і торгівлі приймали активну участь у вебінарі "НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо", який проводився Національним банком України для студентів у межах тижня Global Money Week 2021

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

22.03.2021

І етап oн-лайн конкурсу ««Фінансова грамотність – шлях до незалежності»»

22.03.2021 року стартував І етап oн-лайн конкурсу «Фінансова грамотність – шлях до незалежності», взяти участь у якому виявили бажання 2 школяри та 71 студент різних спеціальностей Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

23.03.2021

Участь у вебінарах НБУ:

1. "Обіцянка децентра-лізації та роль централь-ного банку" "The promise of decentralization and the role of central banking";
2. "Еволюція монетарної політики НБУ за роки незалежності";
3. "Як користуватися Cashless за межами Гоґвортсу?"

23.03.2021 студенти спеціальності  072 Фінанси, банківська справи та страхування за актівної підтримки  викладачів кафедри фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі продовжують брати активну участь у вебінарах Національного банку України та  у Kahoot!Вечірці

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

23.03.2021

Відвідування відео- екскурсії "Топ-5 експонатів Музею грошей НБУ"

23.03.21 р. студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування кафедри фінансів та банківської справи #ПУЕТ відвідали он-лайн екскурсію "Топ-5 експонатів Музею грошей НБУ", яку транслював Національний банк України в рамках Global Money Week 2021.Особливо цікавими студентам були експонати: давньоруська гривня та найцінніша пам'ятна монета України, присвячена Фінальному турніру чемпіонату Європи по футболу 2012. Після екскурсії, в процесі обговорення почутого, також розглянули і інші ексклюзивні монети, які були присвячені тим чи іншим історичним подіям України.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

24.03.2021

Участь у вебінарах НБУ:

1. "Як та коли виник Національний банк України?"
2. "Лайфхаки з платіжної безпеки"

У межах Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) 24.03.2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківської справи та страхування за підтримки кафедри фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі розширювали свої знання щодо фактів створення НБУ та друкування перших грошей в Україні, а також дізнавалися лайфхаки з платіжної безпеки, схеми шахрайських дій з ПК та засоби їх протидії, відвідавши вебінари НБУ та Kahoot-вікторину! Вітаємо з 1 місцем нашу студентку 4 курсу - Поліну Карачковську!!!

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

24.03.2021

Викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у рамках Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) було проведено інтелектуальну гру "Фінансовий батл"

24.03.2021 року викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у рамках Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) було проведено інтелектуальну гру "Фінансовий батл" між студентами Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу (3 курс) та студентами 1 курсу спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Полтавського університету економіки і торгівлі.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

25.03.2021

За ініціативи кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ було проведено інтелектуальну фінансову гру «Фінансовий батл» між учнями шкіл

 25.03.2021 р. за ініціативи кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ було проведено інтелектуальну фінансову гру «Фінансовий батл» у якій взяли участь команди Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №26 та Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного. Синергетичний ефект від поєднання інтелекту, ерудиції та креативу відмітили всі учасники. Знання з економіки та фінансів у щільній зв’язці з талантами та завзяттям школярів потужно вибухнули. Шоу вразило і журі, до складу якого увійшла випускниця кафедри 2017 року, а нині приватний підприємець Коренчук (Бабак) Владислава, викладачі та студенти 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Перемогу виборола команда Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного, у складі якої були переможці конкурсу «Світ фінансів», що був проведений викладачами кафедри з нагоди Всесвітнього дня заощаджень у жовтні 2020 року.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

26.03.2021

Участь у вебінарі НБУ:"Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності"

26.03.2021 р. студенти спеціальності 072 Фінанси банківська справа і страхування на чолі з к.е.н., доцентом Прасоловою С.П. завітали на вебінар "Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності", що проводився працівниками НБУ у рамках заходів Global Money Week. Завдяки фахівцям-банкірам, стало зрозумілим, що не визначивши свого ставлення і грошового типу особистості, не можна мати успішне фінансове життя.Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані фінансові рішення, розуміючи необхідність узгодження різних видів доходів і видів витрат; володіючи ключовими індикаторами особистої фінансової стійкості та методами мінімізації особистих фінансових ризиків.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

26.03.2021

Вікторини на сторінці Музею грошей у Instagram

Протягом 2 тижнів у вікторині взяли участь понад 500 осіб. З них у першу десятку найкращих увійшла наша студентка 4 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», гр. ФК б - 41, Поліна Карачковська (зайняла 9 місце)

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

27.03.2021

Лекція к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи Прасолової С.П. на тему "Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення"

27.03.2021 року студенти віку 55+ "Університету третього віку" (присутні 42 студенти), що навчаються в Полтавському університеті економіки і торгівлі завітали на лекцію к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи Прасолової С.П. на тему "Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення", що відбулася у рамках заходів Global Money Week в умовах карантину on-line. Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані і зважені фінансові рішення, розуміючи різницю між номінальною та реальною вартістю споживчого кредиту, між сумою нарахованих процентів, сумою комісійних та реальною вартістю кредиту за різними кредитними продуктами вітчизняних банків.

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

http://www.fin.puet.edu.ua

Переглянути презентації

          

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА

06-07 жовтня 2020 року відбулося перше у навчальному році засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів». Студенти першого курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування разом з керівником гуртка Гудзь Тетяною Павлівною обговорили актуальні питання по темі: «Формула добробуту домогосподарства». З доповідями виступили студенти:

          

Науково-дослідна робота студентів є складовою професійної підготовки, що передбачає навчання студентів методології і методики дослідження, а також систематичну участь у дослідницькій діяльності, озброєння технологіями і вміннями творчого підходу до дослідження певних наукових проблем.

Участь студентів у науково-дослідній та творчій роботі кафедри забезпечується у таких формах:

Щороку кафедра проводить І тур Олімпіади з фінансів, фінансового менеджменту, страхування, податкової системи, інвестування за освітнього рівня «бакалавр» та «магістр».

Студенти кафедри є постійними учасниками щорічної Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». За результатами роботи конференції публікується Збірник тез доповідей, кращі студентські роботи рекомендуються для участі у студентських конкурсах.

Кожного року студенти освітнього ступеня магістра публікують результати своїх наукових досліджень в університетському Збірнику наукових праць магістрів.

При кафедрі створено наукові гуртки «Світ фінансів» для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа і страхування» та «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» для студентів освітнього ступеня магістра. Основними завданнями цих наукових студентських об’єднань є:

          

СТУДЕНТСЬКІ НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ 2019-2020 н.р.

Студенти-фінансисти постійно приймають участь в Стипендіальній програмі фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA», який надає підтримку талановитій молоді України, дає можливість студентам повірити у свої сили, розкрити потенціал, підняти освітній рівень, заохотити до наукової діяльності.

Цього року участь у програмі взяв студент-магістр V курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Руденко Андрій з конкурсною роботою «Poltava Smart City як інструмент інноваційного розвитку м. Полтава» та у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських робіт Завтра.UA здобув перемогу серед провідних ЗВО України й набрав 20 балів з 20 можливих.

Цього року міжнародна наукова студентська конференція відбулася  в дистанційному форматі. Не дивлячись на карантинні обмеження, студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» були активні і подали понад 30 наукових тез.

На пленарному засіданні з доповіддю «Зарубіжний досвід удосконалення пенсійного забезпечення на основі сучасних систем страхування» виступила студентка групи ФК-31 Карачковська Поліна (науковий керівник к.е.н., доц. Прасолова С.П.)

На запрошення Полтавської обласної ради в листопаді 2019 року, у щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» взяли участь студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Для участі в конкурсі були проведені дослідження на тему:

За результатами захисту студентських наукових робіт 11 листопада 2019 року переможцем конкурсу та володарем ІІІ премії стала Мельник Анастасія (науковий керівник – к.е.н., доц. Чижевська М.Б.)

Щомісяця протягом навчального року відбуваються засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів» під керівництвом професора кафедри, д.е.н. Гудзь Тетяни Павлівни. Наукове обговорення охопило такі теми:

          

19-20 квітня 2017 року відбулася XL Ювілейна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робі студентів за 2016 рік.

Наші студенти   прийняли активну участь у роботі секції кафедри фінансів та банківської справи «Актуальні проблеми управління фінансами соціально-економічних систем».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:

1 місце - студентка групи Ф-41 Малашина Вікторія Володимирівна
Тема доповіді: Сучасні інфляційні процеси в Україні: причини та наслідки
Науковий керівник: Вовченко О.С. асистент

2 місце - студентка групи Ф-31 Трищіло Леся Вікторівна
Тема доповіді: Сучасний стан та перспективи розвитку банківського кредитування в Україні
Науковий керівник: Гасій О.В., к.е.н.,ст.викладач

3 місце - студент групи МО-21 Гусинській Андрій Іванович
Тема доповіді: Сучасний стан та перспективи розвитку фінансового ринку України
Науковий керівник: Горбунова О.А., асистент

          

6-7 квітня 2017 року в Луцькому національному технічному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент». Вітаємо студентів групи Ф-51м ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за перемогу у номінації «За глибокий аналітичний підхід до розв’язання практичного завдання» Орлеан Богдана Едуардовича та Бутенко Ліану Сергіївну.

Колектив кафедри фінансів та банківської справи бажає подальших успіхів !!!!

          

5-7 квітня у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінанси». Студентка групи Ф-41 Малашина Вікторія Володимирівна та студентка групи Ф-42і Кирман Ольга Ігорівна увійшли до десятки найкращих знавців дисципліни «Фінанси». 5 місце посіла Кирман О.І., Малашина В.В. -  6 місце.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!!!!

          

План роботи
студентського наукового гуртка
«світ фінансів»
на 2016-2017 н.р.

Тематика секційних засідань СНГ «Світ фінансів»

Тема 1 Реформування економіки держави (вересень 2016 р.)

  1. Аналіз результатів проведених реформ в Україні за 2015-2016рр.
  2. Соціалізація фінансової сфери ринкових відносин у світі та в Україні 
  3. Актуальні питання у сфері оподаткування
  4. Проблеми взаємовідносин центральних та місцевих фінансів
  5. Проблеми фінансування розвитку вітчизняного виробництва.
  6. Шляхи підвищення ефективності діяльності підприємств (у розрізі галузей діяльності).
  7. Економіко-правові засади розбудови соціальної держави

Тема 2 "Куди і як правильно вкладати гроші?" (жовтень 2016 р.)

  1. Фінансові інвестиції домогосподарств та ризики, що їх супроводжують.
  2. Депозити у банківських металах: особливості відкриття та обслуговування.
  3. Придбання житлової нерухомості як об'єкт реальних інвестицій домогосподарств.
  4. Forex: грати чи не грати?
  5. Фінансові піраміди як приклад масштабного фінансового шахрайства
  6. Ознаки фінансових шахраїв
  7. Схеми фінансового шахрайства та шляхи убезпечення від них

Тема 3 Науково-практичний семінар СНГ "Світ фінансів" до Дня ощадливості (жовтень 2016р.)

Економіка та психологія ощадливих фінансів домогосподарства

  1. Ощадливість по-американськи. Ощадливість по-європейськи. Ощадливість по-українськи.
  2. Життя в борг: менталітет сучасності чи шлях до розорення?
  3. Марнотратство як загроза сімейному бюджету.
  4. Виховання ощадливості у дітей та дорослих.
  5. Фінансові секрети ощадливих мільйонерів.
  6. Межа співвідношення ощадливості та жадібності.

Тема 4 Кризові явища в економіці: характеристика причин їх виникнення та шляхи подолання (листопад  2016 р.)

  1. Причини економічної кризи в Україні
  2. Проблеми розвитку вітчизняного виробництва в Україні та шляхи їх вирішення
  3. Джерела загроз нових потрясінь у банківському секторі України
  4. Фінансові проблеми небанківських фінансових установ в Україні та шляхи їх вирішення
  5. Відтермінований чи подоланий дефолт в Україні? Сучасний стан вітчизняних державних фінансів та прогнозні оцінки.
  6. Розвиток та збереження людського потенціалу як основа економічної стабільності держави

Тема 5 Актуальні питання сучасної податкової політики в Україні (грудень 2016р.)

  1. Податкова політика України: недоліки та напрями удосконалення
  2. Методика оцінки податкового навантаження: порівняльний аналіз
  3. Розвиток акцизного оподаткування в різних країнах світу
  4. Актуальні проблеми місцевого оподаткування в Україні та шляхи їх вирішення
  5. Податок на розкіш: зарубіжний досвід та українська практика
  6. Мінімізація податків як соціальне явище: причини та способи.

Тема 6 Сучасні тенденції та перспективи розвитку ринків фінансових послуг у світі та в Україні (грудень 2016р.)

  1. Сучасний стан та проблеми розвитку ринку банківських послуг в Україні
  2. Особливості ісламського банкінгу та перспективи його розвитку в світі
  3. Розвиток ринку страхових послуг в Україні: проблеми та перспективи.
  4. Фінансові інновації у банках та небанківських фінансово-кредитних установах. 
  5. Шляхи підвищення соціальної відповідальності фінансових посередників в Україні
  6. Засади успішного банківництва: світовий досвід

Тема 7 Сучасні тенденції та перспективи розвитку страхування у світі та в Україні (лютий 2017р.)

  1. Страхування як інструмент забезпечення особистої фінансової безпеки.
  2. Як обрати страхову компанію для співпраці?
  3. Що таке такафул-страхування?
  4. Медичне страхування у світі та в Україні.
  5. Новації на ринку страхових послуг у світі та в Україні.

Тема 8 Науково-практичний семінар СНГ "Світ фінансів" в рамках Global Money Week (березень 2017р.)

  1. Фінансова грамотність населення як засіб протидії фінансовому шахрайству
  2. Кризова економічна ситуація як сприятливе середовище для розвитку нових форм фінансового шахрайства
  3. Фінансові піраміди: історія та сучасність
  4. Кіберзлочинність у фінансовій сфері
  5. Ознаки фінансових шахраїв
  6. Заходи безпеки особистих фінансів
  7. Характерні риси психології потенційної жертви фінансового шахрая

Тема 9 Проблеми та перспективи залучення іноземних інвестицій в економіку України (березень 2017р.)

  1. Перспективні сфери економіки України для вкладання іноземних інвестицій
  2. Іноземні інвестиції в інноваційний розвиток промисловості України
  3. Оцінка економіки України провідними світовими інвесторами.
  4. Світовий досвід податкового стимулювання розвитку інвестиційних процесів
  5. Основні перешкоди залученню іноземних інвестицій в економіку України

Тема 10 Актуальні питання забезпечення фінансової безпеки в окремих ланках фінансової системи держави (квітень 2017 р.)

  1. Фінансова безпека держави: поняття та чинники формування
  2. Фінансова безпека банку: загрози та засоби захисту
  3. Фінансова безпека страхової компанії: сучасні виклики та протидія ним
  4. Фінансова безпека підприємства: поняття, показники оцінки та шляхи забезпечення
  5. Фінансова безпека домогосподарства: сутність, оцінка та методи формування

          

Вітаємо студентів напряму підготовки/спеціальності „Фінанси і кредит” Заворотнього С.І. (науковий керівник д.філол.н., проф. Бобух Н.М.), Козеренко А.О. (науковий керівник к.е.н., доц. Яріш О.В.), Кіріченко Я.О. (науковий керівник к.е.н., доц. Фастовець А.А.), які здобули перемогу у щорічному конкурсі серед студентів провідних вищих навчальних закладів (ВНЗ) України, що проводився  Всеукраїнською благодійною організацією «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми: «Стипендіальна програма «Завтра.UA» 2012-2013 н.р.»»

          

16 квітня 2013 року відбулася ХХХVІ наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2012 рік. Студенти спеціальності „Фінанси і кредит” брали активну участь у роботі секції кафедри фінансів „Проблеми та перспективи управління фінансами на макро- та мікроекономічному рівнях”.

Вітаємо переможців:

1 місце – Каплата Вікторія Павлівна (група Ф-42)
Тема доповіді: Інвестиційна привабливість України
Науковий керівник: к.е.н., доц. Яріш О.В.

2 місце - Чайковська Аліна Сергіївна (група Ф-41)
Тема доповіді: Вплив податків на розвиток інвестиційної діяльності в Полтавській області
Науковий керівник: к.е.н., доц. Буцька О.Ю.

3 місце - Горденко Наталія Костянтинівна (група Ф-31)
Тема доповіді: Перспективи розвитку глобального страхового ринку
Науковий керівник: к.е.н., доц. Фисун І.В.

          

Студент напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» А.М. Стогній взяв участь у VII Міжнародній науково-прктичній конференції «Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків», що проходила у місті Черкаси 18-19 жовтня 2012р. Тези доповіді були опубліковані у співавторстві з науковим керівником д.е.н.  С.Б. Єгоричевою в збірнику  Міжнародної науково-практичної конференції.

С.Б. Єгоричева, А.М. Стогній. Індексні акції як інноваційний інструмент ринку цінних паперів // «Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків»,18-19 жовтня 2012р.- Черкаси. –С. 235-237.

          

23 листопада 2012 року у Львівській державній фінансовій академії  відбулася ХІІІ Міжнародна студентсько-аспірантська конференція „Перспективи розвитку фінансових систем європейських країн у сучасних умовах”, у якій прийняли участь студенти-фінансисти групи Ф-51М Козлова Ю.А, Козеренко А.О., Сорокова О.В. Студенти брали  активну участь у роботі конференції та отримали сертифікати міжнародного зразку.

Бажаємо подальших успіхів!

          

В період з 1 жовтня по 16 листопада 2012 року проведено загальноуніверситетський конкурс наукових робіт студентів, присвяченого Міжнародному дню студента  

За результатами конкурсу визнані переможцями студенти спеціальності „Фінанси і кредит”:

За якісне керівництво науково-дослідною роботою студентів оголошено подяку к.е.н. Буцькій Ользі Юріївні та к.е.н. Скибенко Світлані Тимофіївні.

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ ТА ЇХ КЕРІВНИКІВ!!!

          

Вітаємо студентку спеціальності „Фінанси і кредит” Будкову Тетяну Олександрівну,  яка здобула перемогу в конкурсу Стипендіальної програми «Завтра.UA» 2011-2012н.р. за результатами оцінювання особистісного потенціалу та наукової роботи на тему «Застосування нестандартних методик оцінки рівня фінансової безпеки підприємства на прикладі ВАТ «Кременчуцький хлібокомбінат» під керівництвом ст. викладача Нартової Ірини Володимирівни.


          

24 квітня 2012 року відбулось засідання студентського круглого столу «Фінансова система України: теорія, практика, перспективи розвитку», де кращі студенти третього курсу напряму підготовки 6.030508 „Фінанси і кредит” презентували результати своїх наукових досліджень, виконаних під керівництвом викладачів кафедри. Модераторами круглого столу виступили: завідувач кафедри фінансів Полтавського університету економіки і торгівлі, д.е.н., професор Чернявська О.В., асистенти кафедри фінансів  Юрко Т.С. та Горбунова О.А.

Завідувач кафедри фінансів Чернявська О.В. відкрила засідання круглого столу та у своєму виступі наголосила на актуальності теми круглого столу, її зв’язку з темами попередніх наукових заходів та конкурсів наукових робіт студентів.

У процесі жвавої дискусії учасники круглого столу обговорювали наступні теми: фінансова політика як складова економічної політики держави; фінансова безпека України; бюджетна політика держави; боргова безпека держави; вплив податків на розвиток інвестиційної діяльності; проблеми та перспективи фондового ринку; страховий ринок України та його розвиток в сучасних умовах економіки; сучасний стан та тенденції розвитку майнового страхування в Україні.

За результатами круглого столу, враховуючи актуальність та рівень підготовки представлених наукових робіт було прийнято рішення оформити кращі з них у вигляді наукових статей.

Наприкінці заходу відбулось нагородження студентів за підсумками конкурсу наукових робіт на тему: «Фінанси країн з розвиненою ринковою економікою», що проводився 10-17 квітня 2012 року. За призові місця студентів було нагороджено грамотами:

          

У ІІ-му семестрі 2011-2012 н/р. студенти-бакалаври напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», які навчаються за програмою професійного спрямування «Фінанси», під керівництвом викладачів кафедри фінансів приймали активну участь у Міжнародних науково-практичних конференціях. Зокрема, тези доповідей викладачів кафедри фінансів та студентів представлено в збірниках матеріалів наступних Міжнародних науково-практичних конференцій:

1. БЪДЕЩИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ – 2012: материали за VIII Международна научна конференция, София, 17-25 февруари 2012. – Том 2. Икономика. София: «Бял ГРАД-БГ» ООД – 104 стр. (м. Софія (Болгарія):

1) автори: к.е.н., доцент Фисун Ірина Владиславівна, студентка гр. Ф-41 Шульга Валентина «Проблеми становлення системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні»;
2) автори: ст. викладач Нартова Ірина Володимирівна, студентка гр. Ф-41 Кіріченко Яна «Сутність дефініції «фінансова безпека» та суміжних категорій і понять».

2. VEDA А TECHNOLOGIE: KROK DO BUDOUCNOSTI – 2012: materialy VIII Mezinarodni vedecko-praktika konference, Praha, 27.02.2012 – 05.03.2012. – Еkonomicke vedy: Praha: Publishing Hous  «Education and Science» s.r.o. – 104 stran.  (м. Прага (Чехія):

1) автори: к.е.н., доцент Буцька Ольга Юріївна, к.е.н., доцент Фисун Ірина Владиславівна, студент гр. Ф-44 Фролов Олександр «Проблемні аспекти оподаткування страхової діяльності»;
2) автори: к.е.н., доцент Фисун Ірина Владиславівна, студентка гр. Ф-41 Козеренко Анастасія «Необхідність запровадження системи обов’язкового медичного страхування в Україні».

3. NAUKOWA MYSL INFORMACYJNEJ POWIEKI – 2012: materialy VIII Miedzynarodowej naukowi-praktycznej konferencji, Przemysl, 07-15 marca 2012.Volume 9. Ekonomiczne nauki: Przemysl. Nauka i studia – 80 str. (м. Перемишль (Польща):

1) автори к.е.н., доцент Фисун Ірина Владиславівна, асистент Семенова Ольга Михайлівна, студентки гр. Ф-45 Товмашенко Наталія та Чемерис Марина «Управління логістичною інфраструктурою підприємств АПК»

Крім того, за рецензією д.е.н., професора кафедри фінансів Скляра Георгія Павловича,  доцентом Фисун Іриною Владиславівною та студентками гр. Ф-41 Козловою Юлією, Соколинською Дарією та Сороковою Ольгою було опубліковано наукову статтю польською мовою «Wspólczesny rozwój ubezpieczen na zycie w Ukrainie» у фаховому науковому журналі «Nauka i studia» (м. Перемишль (Польща).

          

10 квітня 2012 року відбулася ХХХV наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2011 рік. Студенти спеціальності „Фінанси і кредит” брали активну участь у роботі секції кафедри фінансів „Фінансування стратегічного розвитку регіону: проблеми та перспективи”. Під час роботи секції було заслухано наступні доповіді:

1. Система антикризового управління на підприємстві.

Вязовська Аліна Андріївна, Ф-51
(керівник – Міщенко С.Г., професор, д.е.н.)

2. Удосконалення методичного інструментарію рейтингової оцінки фінансового стану підприємств та організацій споживчої кооперації.

Біла  Юлія  Василівна, Ф-51
(керівник – Рогоза М.Є., професор, д.е.н.)

3. Методичний інструментарій прогнозування банкрутства  суб’єктів підприємництва: порівняльний аспект.

Клинцов  Євгеній Юрійович, Ф-51
(керівник – Гончаренко В.В., професор, д.е.н)

4. Гармонізація стратегічного та оперативного фінансового контролінгу підприємств споживчої кооперації.

Скрипник Людмила Олександрівна, Ф-51
(керівник – Шульга Н.П., професор, д.е.н.)

5. Фінансова безпека підприємств хлібопекарської  галузі та умови її забезпечення.

Будкова Тетяна Олександрівна, Ф-51
(керівник – Фастовець А.А., доцент, к.е.н.)

6. Механізм підвищення ефективності управління активами підприємства.

Добровольська Ірина  Віталіївна, Ф-51
(керівник – Пантелеймоненко А.О., професор, д.е.н.)

7. Управління фінансовою стійкістю підприємства споживчої кооперації.

Рафальська Ольга Миколаївна, Ф-51
(керівник – Чернявська О.В., професор, д.е.н.)

8. Фінансовий контролінг в системі управління підприємством.

Талан  Ігор Станіславович, Ф-51
(керівник – Міщенко С.Г., професор, д.е.н.)

9. Удосконалення оцінки майнового стану промислового підприємства.

Карпенко  Ірина Миколаївна, Ф-51
(керівник – Чернявська О.В., професор, д.е.н.)

10. Управління фінансовими результатами підприємства.

Бровко Олександр Володимирович, Ф-51
(керівник – Міщенко С.Г., професор, д.е.н.)

11. Управління капіталом страхової компанії та підвищення його ефективності.

Кива  Оксана Миколаївна, Ф-51
(керівник – Чернявська О.В., професор, д.е.н.)

12. Напрями підвищення ефективності управління грошовими потоками суб’єкта господарювання.

Ільченко  Ірина  Віталіївна, Ф-51
(керівник – Міщенко С.Г., професор, д.е.н.)

13. Методологія розробки фінансової стратегії розвитку суб’єкта господарювання.

Юхно  Юлія Станіславівна, Ф-51
(керівник – Єгоричева С.Б., доцент, к.е.н.)

14.  Застосування сучасних методологічних прийомів фінансового контролінгу у діяльності суб’єкта господарювання.

Абсалямова  Анна  Артурівна, Ф-51
(керівник – Пантелеймоненко А.О., професор, д.е.н.)

15. Стратегічне фінансове управління підприємством.

Нартов  Євген Олександрович, Ф-51
(керівник – Скибенко С.Т., доцент, к.е.н.)

16. Фінансовий контролінг та особливості його впровадження на підприємствах споживчої кооперації.

Колоколова  Лілія  Сергіївна, Ф-51
(керівник – Шульга Н.П., професор, д.е.н.)

17. Формування фінансової стратегії стійкого розвитку підприємства на базі контролінгу.

Фидря  Яніна  Андріївна, Ф-51
(керівник – Шульга Н.П., професор, д.е.н.)

18.  Удосконалення механізму забезпечення фінансової стійкості підприємства.

Бондаренко Анжеліка Григорівна, Ф-51
(керівник – Гончаренко В.В., професор, д.е.н)

19. Фінансовий моніторинг ділової активності суб’єктів підприємництва.

Корсун  Ірина Анатоліївна, Ф-51
(керівник – Рогоза М.Є., професор, д.е.н.)

20. Фінансовий моніторинг ефективності використання оборотного капіталу суб’єктів підприємництва.

Боца  Тетяна Василівна, Ф-51
(керівник – Рогоза М.Є., професор, д.е.н.)

21. Фінансовий механізм формування власного капіталу споживчої кооперації.

Галицька  Яна  Юзефівна, Ф-51
(керівник – Скляр Г.П., професор, д.е.н.)

22. Оборотний капітал підприємств та шляхи підвищення ефективності його використання.

Любімов Михайло Сергійович, Ф-51
(керівник – Чернявська О.В., професор, д.е.н.)

23. Формування і використання фінансового потенціалу підприємств  та організацій споживчої кооперації.

Рогова  Оксана  Сергіївна, Ф-51
(керівник – Педченко Н.С., доцент, к.е.н.)

24. Управління грошовими коштами як засіб ефективного менеджменту грошових потоків суб’єкта господарювання.

Князькін В’ячеслав Андрійович, Ф-51
(керівник – Міщенко С.Г., професор, д.е.н.)

25. Ділова активність підприємства: оцінка  та шляхи підвищення.

Тереховський Віктор Володимирович, Ф-51
(керівник – Губачов В.П., доцент, к.е.н.)

26. Шляхи та резерви підвищення прибутковості підприємства.

Сапа Олександр Володимирович, Ф-43
(керівник – Буцька О. Ю, доцент, к.е.н.)

27. Банківська система ісламських країн.

Козеренко Анастасія Олександрівна, Ф-41
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н.)

28. Україна в міжнародних рейтингах.

Кіріченко Яна Олегівна, Ф-41
Коломієць Євгеній Сергійович, Ф-41
 (керівник – Губачов В. П., доцент, к.е.н.)

29. Напрями та форми державного регулювання фінансового ринку в Україні.

Шульга Валентина Іванівна, Ф-41
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н.)

30. Похідні цінні папери: поняття та структура. 

Дика Анастасія Анатоліївна, Ф-41
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н.)

31. Ефективність фінансового-господарської діяльності. 

Козлова Юлія Андріївна, Ф-41
(керівник – Сидоренко-Мельник Г. М., доцент, к.е.н.)

32. Капітал підприємства: методичний аспект.

Соколинська Даря Олександрівна, Ф-41
(керівник – Сидоренко-Мельник Г. М., доцент, к.е.н.)

33. Бюджетний федералізм: моделі та принципи.

Заворотній Святослав Ігорович, Ф-32
(керівник – Чернявська О. В. , професор, д.е.н.)

34. Використання позитивного зарубіжного досвіду у розбудові державних фінансів України.

Гонтова Аліна Володимирівна, Ф-32
(керівник – Горбунова О. А., асистент)

35. Проблемні аспекти розвитку страхового ринку в Україні.

Грушковик Марина Олександрівна, Ф-32
(керівник – Горбунова О. А., асистент)

36. Місцеві бюджети як складова системи місцевих фінансів.

Мирун Євгенія Станіславівна, Ф-32
(керівник – Чернявська О. В. , професор, д.е.н.)

37. Особливості майнового оподаткування в Україні.

Корсун Яна Андріївна, Ф-45
(керівник – Лугівська Л. А.,асистент)

38. Світові тенденції антикризового податкового регулювання.

Чемерис Марина Вікторівна, Ф-45
(керівник – Лугівська Л. А.,асистент)

39. Проблеми та перспективи запровадження податку на багатство в Україні.

Товмашенко Наталія Олександрівна, Ф-45
(керівник – Буцька О. Ю., доцент, к.е.н)

40. Формування податкової культури в України.

Руденко Віталій Юрійович, Ф-45
(керівник – Лугівська Л. А., асистент)

41. Тенденції розвитку малого бізнесу в умовах дії Податкового кодексу.

Черненька Інна Миколаївна, Ф-42
(керівник – Лугівська Л. А.,асистент)

42. Податок на прибуток як чинник стимулювання економіки.

Житомирський Михайло Олегович, Ф-42
(керівник – Лугівська Л. А.,асистент)

43. Незаконні способи ухилення від оподаткування та заходи їх попередження.

Катрич В’ячеслав Віталійович, Ф-45
(керівник – Буцька О. Ю., доцент, к.е.н)

44. Перспективи запровадження податку на бездітність в Україні.

Повстин Альона Олександрівна, Ф-45
(керівник – Лугівська Л. А.,асистент)

45. Боргова безпека: управління та шляхи її забезпечення.

Даниленко Таїсія Василівна, Ф-32
(керівник – Горбунова О. А., асистент)

46. Фінансова політика як складова економічної політики держави.

Каплата Вікторія Павлівна, Ф-32
(керівник – Горбунова О. А., асистент)

47. Джерела формування та порядок використання коштів Пенсійного фонду України.

Богданович Ілона Олександрівна, Ф-14і
(керівник – Горбунова О. А., асистент)

48. Фінансова безпека України в умовах ринкової економіки.

Скрипак Маргарита Володимирівна, Ф-32
(керівник – Гаврилюк О. І., асистент)

49. Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України.

Янчевська Аліна Янівна, Ф-31
(керівник – Гаврилюк О. І., асистент)

50. Розмежування доходів і видатків між ланками бюджетної системи України.

Корнієнко Яна Станіславівна, Ф-31
(керівник – Гаврилюк О. І., асистент)

51. Сучасний стан та тенденції розвитку майного страхування в Україні.

Середа Ірина Вікторівна, Ф-31
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

52. Бюджетна безпека як гарант платоспроможності держави.

Профатілов Віталій Володимирович, Ф-31
(керівник – Лугівська Л. А., асистент)

53. Інвестиційна привабливість України.

Фролов Олександр Ігорович, Ф-44
Захарович Сергій Сергійович, Ф-43
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н.)

54. Проблеми та перспективи розвитку ринку страхування життя в Україні.

Зінчук Леся Володимирівна, Ф-46
 (керівник – Горбунова О. А., асистент)

55. Стан та розвиток фондового ринку в Україні та фактори, що на нього впливають.

Кохреїдзе Антон Георгійович, МЕ-32
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

56. Аналіз інфраструктури фондового ринку.

Шепетуха Олександр Олександрович, МЕ-32
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

57. Аналіз ринку деривативів в Україні.

Данько Владислав Валентинович , МЕ-32
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

58. Розвиток недержавного пенсійного страхування в Україні

Козеровська Дар’я Сергіївна , Ф-44
(керівник – Тимошенко О. В., асистент)

59. Проблемні аспекти діяльності Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Марченко Марина Юріївна , МЕ-31а
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

60. Використання зарубіжного досвіду регулювання фондового ринку в Україні

Маркарян Люсіне Шакроївна, МЕ-31а
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

61. Проблемні питання функціонування регіональних ринків цінних паперів в Україні

Ожинова Тетяна, МЕ-31а
(керівник – Третяк Т. В., асистент)

62. Стан та перспективи розвитку ринку фінансового посередництва в Україні

Козлова Ю. А.,
Сорокова О. В.,
Соколинська Д. О., Ф-41
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н)

63. Особливості функціонування небанківських фінансових установ в умовах фінансової кризи

Строчихіна Є. Ю.,
Бабанін В.Е.,
 Блискун А. М., Ф-41
(керівник – Яріш О. В., доцент, к.е.н)

За результатами роботи секції студентів було нагороджено:

Дипломом 1-го ступеня: Фролов Олександр Ігорович (група Ф-44) та Захарович Сергій Сергійович (група Ф-43) з доповіддю на тему: „Інвестиційна привабливість України” (науковий керівник к.е.н., доц. Яріш О.В.)

          

17 жовтня 2011 року відбулося нагородження переможців загальноуніверситетського конкурсу наукових робіт студентів, присвячений Міжнародному дню студента. За результатами конкурсу, в якому брали участь студенти спеціальності «фінанси і кредит»,  дипломом ΙΙΙ-го ступеню була нагороджена студентка 4-го курсу групи Ф-41—Кіріченко  Я.О. (науковий керівник Ярова Г.М.); дипломами ΙΙ-го ступеня були нагороджені: студент-магістр Тереховський В.В. (керівник – к.е.н., доц. Губачов В.П.) та студентка 1-го курсу групи Ф-11 Чаплинська В.В. (керівник – к.і.н., доц. Петренко С.М.), диплом 1-го ступеня отримала студентка групи Ф-51м Бездудна І.А. (науковий керівник к.е.н. Буцька О.Ю.)

 

 

          

20 вересня 2011 року в конференц-залі Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України м. Києв відбувся фінальний 3-ій етап Всеукраїнського конкурсу студентських проектів економічних реформ, в якому взяли участь: студентка групи Ф-45 Товмашенко Н.О. та асистент кафедри фінансів ПУЕТ Горбунова О.А. Так, Тимошенко Н.О. з проектом «Реформування житлово-комунального сектору» (науковий керівник- к.е.н., доцент Буцька О.Ю.) та Горбунова О.А.  з проектом «Реформування пенсійної реформи» (науковий керівник -д.е.н., проф.. Чернявська О.В.) стали переможцями у  відбірковому етапі, суть якого передбачала розгляд фаховими експертами конкурсних робіт студентів за принципом незалежного оцінювання. Змагання учасників фінальної частини проходили у формі публічної доповіді протягом 7-8 хвилин та відповідей на питання членів конкурсної комісії: д.е.н., професор Геєць В.М. (директор Інституту економіки та прогнозування НАН України); д.е.н., професор Кендюхов О.В. (голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів); д.е.н., професор Чернявська О.В. (завідувач кафедри фінансів ПУЕТ).

Тимошенко Н.О.  та Горбунова О.А. були нагороджені грамотами та заохочувальними призами—книгами, а також отримали можливості розширення економічного світогляду та професійного розвитку.

          

Студентка спеціальності „Фінанси” освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр” Жук Юлія Олександрівна посіла призове місце на щорічному конкурсі студентських наукових робіт, який проводився Полтавською обласною радою „Від студентського самоврядування – до самоврядування громад”

          

Вітаємо студента п’ятого курсу спеціальності „Фінанси” Рябцева Дмитра Олександровича з перемогою у Всеукраїнській міжвузівській науковій студентській конференції „Студент у навчальному процесі: інноваційні технології як складова формування конкурентоспроможного фахівця”, яка відбулася 26 березня 2010 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана !!!

          

Одним із приорітетних напрямів наукової роботи кафедри є керівництво науково-дослідною роботою студентів. Науково-дослідна робота студентів є дієвим засобом підви­щення якості підготовки фахівців і тісно пов’язана  з навчальним процесом. Студенти спеціальності «Фінанси і кредит» систематично приймають участь у міжнародних, міжвузівських, міських та загальноуніверситетських конкурсах курсових, наукових, дипломних робіт, олімпіадах фахового спрямування, виступають з доповідями на гуртках кафедри, наукових семінарах, конференціях ПУЕТ та інших вузів, публікують тези та наукові статті у фахових виданнях.

Наукова робота студентів спеціальності «Фінанси і кредит»  отримує визнання на міжнародному та національному рівнях. У 2010 році студентка спеціальності «Фінанси і кредит» Будкова Т.взяла участь у Міжнародному конкурсі наукових робіт молодих вчених та студентів на честь 110 річниці від дня народження Нобелівського лауреата з економіки Саймона Кузнеця, що проходив на базі Дніпропетровського університету економіки та права імені Альфреда Нобеля (м. Дніпропетровськ). За результатами проведеного конкурсу студентка нагороджена дипломом за кращу аргументованість результатів наукового дослідження.

Висока якість випускових дипломних робіт студентів спеціальності «Фінанси і кредит» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» другий рік поспіль відмічена на Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів, що проходить і Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського. Зокрема,  у 2009 році на цьому конкурсі відзнаки отримали дипломні роботи випускників кафедри: І місце - Ігнатенко В.; ІІ місце - Гришко Н.,  випускниця Дуда М. була нагороджена грамотою в номінації «Застосування найбільш оригінальної методики дослідження»,  в 2010 році дипломна робота Краус К. зайняла ІІІ місце. 

ІІ місце у V Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України» у номінації «Прикладне дослідження з економічної тематики» зайняли студенти спеціальності «Фінанси і кредит»  Горбунова О. та Юрко М.

Наукові здобутки студентів-фінансистів відмічені і на регіональному рівні. Так, наукова робота Жук Ю. була відзначена дипломом ІІІ ступеню на Щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», що проводився Полтавською обласною радою.

Щорічно студенти спеціальності «Фінанси і кредити» беруть активну участь у проведенні внутрішньоуніверситетських конкурсів випускових і науково-дослідних робіт студентів. 

Апробація науково-дослідної роботи студентів спеціальності «Фінанси і кредит» відбувається шляхом обговорення результатів досліджень на засіданнях  наукових гуртків  «Світ фінансів» та «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» та їх опублікування в Науковому віснику ПУЕТ та інших наукових виданнях. Кращі доповіді студентів рекомендуються до участі в щорічній науковій конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів, а за її результатами – до участі в конференціях інших вищих навчальних закладів.