Новини кафедри

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає заступника директора Інституту економіки, управління та інформаційних технологій, кандидата економічних наук Гасій Олену Володимирівну з присвоєнням наукового звання доцента кафедри фінансів та банківської справи. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних  і надійних друзів!

          

З метою зміцнення практичної складової навчального процесу доцентом кафедри фінансів та банківської справи Яріш О. В. й старшим викладачем кафедри Горбуновою О. А. на базі Полтавської філії ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС Україна» організовано виїзне практичне заняття для студентів 2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та для іноземних студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент». Наставником студентів з питань практичного інвестування у цінні папери на вітчизняному та зарубіжному фондових ринках був директор інвестиційної компанії Авраменко Павло. Студенти отримали інформацію щодо сучасних аспектів розміщення капіталу на вітчизняному та американському фондових ринках для індивідуальних інвесторів.

          

27 лютого студенти груп ФК – 31 та ФК б інт – 11 спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» підтримали чудову студентську традицію  — святкувати середину свого навчання в Університеті «Екватор».

Коли кораблі підходять до земного екватора, моряки стрибають у воду, щоб запам’ятати цей момент. Так і студенти ПУЕТ цього дня, проходячи свій навчальний «екватор», пірнули з головою у веселощі та різноманітні конкурси, щоб закарбувати цю мить у своїй пам’яті.

Свято розпочалося із демонстрації презентацій кожної групи. Студенти креативно, щиро та з почуттям гумору представили своїх одногрупників, виокремили їх найкращі риси, вподобання, майбутні життєві цілі.

Другий етап «Екватору» пройшов за грою «Фінансовий крокодил». Групи перетворилися на команди, назви яких обрали, виходячи із особливостей лідерських якостей: група ФК б інт – 11 обрала за назву «Директори - рулять J», а ФК-31 – «Фінансистики 3:0». Студенти обох груп жестами показували той чи інший термін, а команда-опонент намагалася якнайшвидше його відгадати.

На завершення свята, обидві команди  з легкістю подолали 3 тури гри «Брейн-ринг»: 1 тур – «4 зображення – одне слово», 2 тур – «Фінансові терміни та їх тлумачення», 3 тур – «Перевірка IQ». Не дивлячись на складні завдання у формі головоломок, ребусів, складних інтелектуальних питань на логіку і знання світових особливостей функціонування фінансів, банківської справи та страхування, студенти знайшли правильні відповіді, отримали нові знання, а також солодкі подарунки.

          

ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПОЛТАВСЬКОГО КООПЕРАТИВНОГО КОЛЕДЖУ!

Віч на віч задати питання студентам без присутності викладачів – для майбутнього абітурієнта гарна можливість отримати найбільш достовірну інформацію про навчання в університеті.


Тож 5 грудня 2018 року за ініціативи завідувача кафедри фінансів та банківської справи Вікторії Володимирівни Карцевої відбулася зустріч студентів магістратури спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Полтавського університету економіки і торгівлі зі студентами Полтавського кооперативного коледжу. Спектр проблем, що хвилювали студентів коледжу, був досить широкий: умови навчання, побутові (питання, що стосуються гуртожитку, їдальні та харчування), культурно-масові, організаційні питання, можливість отримання стипендії, проходження практики і стажування в Україні та за кордоном. Жодне питання не залишилося без відповіді.

Сподіваємося, що дружня зустріч в режимі діалогу допомогла майбутнім абітурієнтам отримати відповіді на хвилюючі їх питання про можливості отримання вищої освіти та розглянути перспективи навчання у ПУЕТ.

          

1 грудня 2018 року завідувачем кафедри фінансів та банківської справи Карцевою В. В. та доцентами кафедри Яремченко Л. М. та Сидоренко-Мельник Г. М було проведено навчальний тренінг «Фінансовий лабіринт», в якому взяли участь студенти Полтавського кооперативного коледжу та школярі загальноосвітньої школи с. Абазівка Полтавського району. Учасники тренінгу продемонстрували не лише свою фінансову грамотність, а й нестандартне мислення та уміння працювати у команді.

          

Участь у методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України»

22-23 листопада 2018 року завідувач кафедри фінансів та банківської справи доктор економічних наук Вікторія Володимирівна Карцева взяла активну участь у проведеному навчальним центром Національного банку України  методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України».

У доповідях, заслуханих на семінарі, піднімалися актуальні питання формування основних засад грошово-кредитної політики України, зокрема було зосереджено увагу на висвітленні інструментів її реалізації, монетарному режимі, механізмах забезпечення цінової і курсової стабільності в країні.

          

8 листопада 2018 року в ПУЕТ відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація навчальних програм, наукових здобутків та переваг здобуття вищої освіти в ПУЕТ. До університету завітали школярі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтава, зокрема: ЗОШ №28, ЗОШ №37 та НВК №16.

Викладачі кафедри фінансів та банківської справи разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» ознайомили майбутніх абітурієнтів з навчальними програмами університету, роботою та можливостями студентської страхової та туристичної агенцій, спортивним комплексом, лекційними аудиторіями, Центром дистанційного навчання та дистанційними студіями, лабораторіями, медіатекою та бібліотекою.

          

Прямий ефір: Що не так з економікою України?

2 листопада 2018 року доцент кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Фисун Ірина Владиславівна у прямому ефірі телеканалу Кременчук у програмі «Студія дня. Що не так з економікою країни?» розповіла про актуальні проблеми розвитку України та реальні шляхи виходу вітчизняної економіки з кризи. Ознайомитися з виступом Фисун І. В. можна за адресою:https://www.youtube.com/watch?v=xTT6dpPPpLU

          

31 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ

В Україні вже сім років поспіль успішно реалізовують ідею Всесвітнього Дня заощаджень, основна місія якого – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Не оминула увагою Всесвітній День заощаджень і кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ. На базі Регіонального офісу у м. Полтаві ПрАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна Страхування життя» доцентом кафедри Фисун Іриною Владиславівною було проведене виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Страхування» для студентів групи ФК-31 на тему «Порядок проведення видів накопичувального страхування».

Під час спілкування з провідними спеціалістами структурного підрозділу страхової компанії студенти знайшли відповіді на низку актуальних питань щодо можливостей заощадження коштів в сучасних умовах розвитку фінансового сектору економіки України.

Студенти першого та другого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на чолі з доцентом кафедри Фесенко Наталією Володимирівною відвідали Центральне районне відділення ПАТ «Мегабанк».

Під час активного діалогу з керівником відділу роздрібного бізнесу Коломійцем Олександром Валерійовичем студенти дізналися про стан та перспективи розвитку депозитного ринку України, про поступове відновлення довіри до банківського сектору, що проявляється сьогодні у зростанні депозитних вкладів населення. Студенти, які приймали активну участь та висловлювали свої думки в ході дискусії, отримали від працівників банку спеціальні подарунки.

Завершилася зустріч екскурсією ЦРВ ПАТ «Мегабанк», під час якої студенти дізналися про історію його створення, організаційну структуру відділення, особливості обслуговування клієнтів. Також студенти отримали корисну інформацію щодо можливостей майбутнього працевлаштування, навчання та стажування в банку.

У рамках проведення кафедрою фінансів та банківською справою заходів, присвячених святкуванню Всесвітнього дня заощаджень, 2 листопада  2018 року на зустріч зі студентами груп ФК-11, ФК-11інт та ФК-21 завітали представники ПАТ «Перший український міжнародний банк»: керівник групи відділень Регіонального Центру «Північно-Східний» Гусаков Артем Віталійович та провідний фахівець сектору бізнесу фізичних осіб Осіпова Анна Миколаївна.

Під час зустрічі фахівці ПУМБ розкрили ряд практичних питань:

Наприкінці зустрічі студенти отримали корисний і необхідний аксесуар від ПУМБ – картхолдери для зберігання кредитних та дисконтних карток. Найбільш активний учасник дискусії, студент групи ФК – 11 інт Станіслав Фесенко, отримав ексклюзивну сумку-шопер, виготовлену з екологічної сировини.

У результаті проведення заходів до Всесвітнього дня заощаджень студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримали багато корисної інформації щодо  роботи банків та банківської системи, особливостей накопичувального страхування, впровадження нових  банківських продуктів та послуг, а також позитивні емоції та незабутні враження.

          

Лекція-диспут "Планую і прогнозую особисті фінанси"

25.10.2018 р. к.е.н., доц. Сидоренко-Мельник Г. М. у Полтавському кооперативному коледжі для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Оціночна діяльність» та «Облік і оподаткування» проведена лекція-диспут на тему "Планую і прогнозую особисті фінанси". У ході зустрічі були розглянуті питання фінансового планування і прогнозування особистих фінансів, акцентована увага на формуванні ефективного власного бюджету коштів, обачливій фінансовій поведінці, фінансовій безпеці та запобіганню фінансовому шахрайству. Особливий інтерес у студентів викликали проблемні питання: "Як не загинути у "Бермудському трикутнику" інтернет-шахрайства?", "Правила користування платіжними картками та банкоматами", "Схеми та моделі фінансового шахрайства".

          

4 жовтня 2018 року у рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного» к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи Гасій Оленою Володимирівною проведено лекцію для школярів 6-8 класів на тему «Історія національної валюти України».

Учасники зустрічі брали активну участь в обговоренні особливостей становлення національної грошової одиниці – гривні, обмінювалися думками щодо розвитку вітчизняної грошової системи, дослідили визначні постаті, пов’язані зі створенням та введенням в обіг гривневих купюр і монет, ознайомилися із зовнішнім виглядом гривні в різні історичні періоди.

Школярі та вчителі активно відповідали на питання з історії грошей та запросили викладачів кафедри до нових зустрічей.

          

УЧАСТЬ У РОБОТІ СЕМІНАРУ УКРСІББАНКУ Й МІЖНАРОДНОЇ КОМПАНІЇ DELOITTE

4 жовтня 2018 року відділення УкрСіббанку в м. Полтава спільно із міжнародною компанією Deloitte ініціювало проведення семінару на тему «Як бізнесу працювати з банками в умовах деофшоризації? Основні правила та тонкощі», учасником якого стали викладачі кафедри фінансів та банківської справи.

Воркшоп щодо нових умов роботи з іноземними банками, актуальних світових тенденцій оподаткування, які бізнесу та фізичним особам слід враховувати вже сьогодні, та очікуваних змін в Україні у рамках деофшоризації був проведений менеджерами податково-юридичного департаменту міжнародної компанії Deloitte, Марією Сибіряковою і Наталією Кронік, спеціалізацією яких є  надання послуг у галузі консалтингу та аудиту.

          

22 вересня 2018 року з нагоди Дня міста студенти-першокурсники спеціальності 072 «Фінанси, банківська справи та страхування» та їх куратор Фесенко Наталія Володимирівна прийняли участь у традиційному щорічному арт-проекті «Полтава Вишивана».

Неперевершене дійство єднання традицій, патріотизму, молодості та краси розпочалося із ходи від стін альма-матер – Полтавського університету економіки і торгівлі. Яскраві, різнокольорові барви вишиванок та патріотичні гасла «Слава Україні – Героям слава!», «Наша територія успіху – це ПУЕТ!», «Найкращий Університет – це ПУЕТ!» привертали увагу перехожих і додавали настрою та згуртованості учасникам параду.

Завершилася процесія у міському парку «Перемога», де було урочисто представлено Університет та колектив його чарівних талановитих студенток, що блискуче виконали танок у вишиваних сорочках.

          

ВІТАЄМО З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ДНЕМ ЗНАНЬ!

З перших днів нового навчального року кафедра фінансів та банківської справи активно продовжила співпрацю з Полтавським навчально- виховним комплексом №16 та Полтавською загальноосвітньою школою №37.

1 вересня 2018 р. з нагоди дня знань завідувач кафедри В. В. Карцева та викладачі кафедри привітали колективи відповідних начальних закладів, дітей та їх батьків з початком навчального року і побажали успіхів, натхнення, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, реалізації всіх планів і мрій у спільній справі підготовки майбутніх фахівців для різних сфер економіки України.

У цей світлий день ми бажаємо всім зберегти дитячу спрагу знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань! Зі святом!

          

Архів новин за 2017/2018 навчальний рік

Архів новин за 2016/2017 навчальний рік

Архів новин за 2015/2016 навчальний рік

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2012/2013 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин