Новини кафедри

          

Наші вітання!

6 грудня 2019 року з нагоди Дня Збройних сил України та у зв’язку із закінченням навчання на кафедрі військової підготовки свої перші офіцерські погони – молодших лейтенантів запасу отримали студенти-магістри спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Прийміть щирі вітання з сьогоднішнім святом!

Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування бажає вам не втрачати життєвий оптимізм і той молодечий запал, який супроводжував вас протягом всіх років навчання.

Нехай небо над головою буде тільки мирним! Доброго здоров'я вам і вашим близьким!

          

4 грудня 2019 року, Яріш Олена Валентинівна, доцент кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» взяла  участь у семінарі  «Вдосконалення місцевих стратегій залучення інвестицій у Полтаві: Рекомндації ОЕСР щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування», організованого за сприяння  Комітета ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку спільно з Програмою ОЕСР «Конкурентоспроможність Євразії» .

У ході семінару було обговорено актуальність і ефективність інвестиційної політики на всіх етапах інвестиційного циклу,  механізми поліпшення сучасного інвестиційного клімату на регіональному рівні та напрями підвищення цільових показників у пріоритетних галузях.

Під час роботи семінару було розглянуто досвід Полтави, проаналізовано діяльність місцевої влади з точки зору принципів забезпечення ефективності державних інвестицій на всіх рівнях державного управління у контексті нещодавнього приєднання України до  «Рекомендацій ОЕСР щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування».

За результатами роботи учасниками семінару було сформульовано конструктивні пропозиції щодо впровадження належних практик координованого планування та здійснення інвестицій на субнаціональному рівні для задоволення як потреб суспільства, так і потреб бізнесу.

          

IQ З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

15 листопада 2019 року кафедра фінансів та банківської справи провела зустріч з учнями 11-го класу Полтавської спеціалізованої школи №3. Спочатку учні прослухали інтерактивну міні-лекцію доктора економічних наук Гудзь Тетяни Павлівни на тему «Особиста фінансова грамотність: здобути, відчути, побачити», а потім склали тест IQ з фінансової грамотності. У ході обговорення теми були підняті важливі практичні питання щодо забезпечення особистої фінансової безпеки. Результат тестування показав достатню обізнаність учнів у сфері особистих фінансів. 

          

УЧАСТЬ У КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

«ВІД СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ДО САМОВРЯДУВАННЯ ГРОМАД»

На запрошення Полтавської обласної ради цього року у щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» взяли участь і студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Для участі в конкурсі були проведені дослідження на тему:

За результатами захисту студентських наукових робіт 11 листопада 2019 року переможцем конкурсу та володарем ІІІ премії стала Мельник Анастасія.

Пишаємося нашими студентами за їх активну позицію у розвитку місцевого самоврядування області. Вітаємо переможця та учасників конкурсу й бажаємо подальших успіхів у навчальній і науковій діяльності.

          

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗАОЩАДЖЕНЬ
СТУДЕНТИ & ШКОЛЯРІ

З метою формування у школярів ощадливого мислення доцентом кафедри фінансів та банківської справи Тимошенко Оксаною Валеріївною разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» було організовано зустріч з учнями на тему: «Мистецтво бути заощадливим». Пасуля Лілія, Галайко Анастасія, Карачковська Поліна, Авраменко Анна мали змогу поспілкуватися зі школярами:

У ході бесіди студенти ознайомили учнів із ідеями ощадності, основними принципами ведення сімейного бюджету, секретами успіху багатих людей.

Сподіваємося, що зустріч із майбутніми фахівцями з фінансів слугуватиме розвитку фінансової грамотності школярів, активізує їх замислитися над питаннями грошей у житті людей, змусить задуматися над витратами й можливістю економії, а також доцільності здійснення заощаджень.

          

Осінні канікули разом з ПУЕТ і кафедрою фінансів та банківської справи!

Перший день осінніх канікул активні слухачі Осінньої школи ПУЕТ провели з викладачами кафедри фінансів та банківської справи в межах заняття з фінансової грамотності. Велику цікавість викликала розповідь про особливості розвитку віртуального банкінгу, про що спілкувалися із доцентом кафедри Гасій Оленою Володимирівною, та популярні  професії найближчого майбутнього, з якими познайомила доцент кафедри Яріш Олена Валентинівна.

В останній день осінніх канікул наймолодші слухачі Осінньої школи ПУЕТ Гасій Оленою Володимирівною  та  Яріш Оленою Валентинівною вчилися ефективно користуватися грошима й швидко досягати нових рівнів матеріального добробуту за рахунок формування власних заощаджень. Присутні переконалися в тому, що з часом відкладати певну суму стає звичкою, а збільшення накопичень навіть перетворюється на азартну гру.

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі! 

          

І навчаймося і відпочиваємо разом!

На Хеловін викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» відвідали чудову виставу «Ханума» у виконанні акторів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя.

Відомий класичний грузинський водевіль, написаний ще у 1882 році, з надзвичайною гармонією музичних, пісенних, танцювальних, театральних та жартівливих моментів припав до смаку всім відвідувачам.

          

ЗБЕРЕЖИ СВІЙ КАПІТАЛ З ПРИМНОЖЕННЯМ!

У цьому році 31 жовтня світ відзначає 95-річчя Всесвітньому дню заощаджень! В Україні ідея Всесвітнього Дня заощаджень успішно реалізовується з 2011 року. Основна місія відзначення – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ вже кілька років поспіль активно долучається до відзначення Всесвітнього Дня заощаджень. У рамках цієї події студенти третього курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на чолі з доцентом кафедри Соколовою Альоною Миколаївною відвідали Центральне районне відділення ПАТ «Мегабанк». Керівник відділу роздрібного бізнесу Коломієць Олександр Валерійович розповів, що банк активно підтримує ідею відзначення Всесвітнього дня заощаджень, оскільки в Україні проблема заощаджень є на стадії становлення через недовіру населення до банківських інституцій.

У процесі спілкування з спеціалістами банку студенти дізналися про сучасні та актуальні послуги депозитного ринку України, а також тенденції та перспективи його розвитку. Їм розповіли про види та можливості заощаджень в банку окрім депозитних вкладів населення  та про перестороги щодо ризиків втрати цінності збережень «під подушкою».

Активні студенти, які висловлювали свої думки та задавали запитання в ході дискусії, отримали від працівників банку спеціальні подарунки. Справжнім сюрпризом для студентів була інформація щодо можливостей майбутнього працевлаштування, навчання та стажування в банку.

          

У жовтні 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи доц. Чижевська М.Б. та ст. викладач Горбунова О.А. разом зі студентами ПУЕТ долучилися до Квесту : #Один день із життя ТОПового студента, який було організовано ПриватБанком.

Спеціалістами банку було запропоновано студентам груп ФК б-11, ФК б-11і та ФК б-31, як активним користувачам сучасних банківських продуктів, серію цікавих завдань на фінансову тематику. У програмі заходу були представлені:

Участь у цьому заході дала можливість кожному студенту проявити себе у командній роботі, підвищити фінансову грамотність та дізнатися про кар’єрні можливості для майбутніх фахівців банку.

За результатами Квесту студенти показали гарні знання з фінансових питань, отримали призи та масу задоволення.

Дякуємо організаторам ПриватБанку за проведений захід!

          

 

ВІТАННЯ З ПРИСУДЖЕННЯМ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає професора Гудзь Тетяну Павлівну з офіційним присудженням наукового ступеня доктора економічних наук та бажає міцного здоров’я, щастя, благополуччя та безлічі нових професійних ідей і здобутків, що складають потужне інтелектуальне надбання економічної науки! Нехай кожен день Вашої сумлінної праці наближає до мети успішного втілення всіх творчих і наукових задумів!

          

 

УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНІЙ ЛЕКЦІЇ ПРЕДСТАВНИКА МВФ В УКРАЇНІ

24 жовтня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи спільно зі студентами відвідали відкриту лекцію постійного представника МВФ в Україні пана Йости Люнгмана «Україна та МВФ: партнерство, пріоритети та майбутнє», де ознайомилися із особливостями та хронологією відносин України з Міжнародним валютним фондом.

          

ВІДПОЧИВАЄМО РАЗОМ

19 жовтня викладачі кафедри фінансів та банківської справи разом із студентами здійснили екскурсійну поїздку до Харківської області, відвідавши Краснокутський дендропарк, що є одним з найстаріших дендропарків України (понад 200 років), засновником якого був поміщик Іван Назарович Каразін, брат засновника Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Також у цей день побували в одному з найкрасивіших палацово-паркових комплексів України – старовинному палаці Кеніга (Шарівський замок), де ознайомилися з панським будинком виконаним в & nbsp неоготичному стилі, погуляли широкою липовою алеєю, пройнялися тайнами і легендами про нерозділене кохання, оглянули залишки садового господарства з оранжереєю та будинком садівника, а також стайні, фазанарій і кілька господарських прибудов.

На завершення побували на вечірній службі в Спасо-Преображенському Храмі (1993 р.) поблизу композиційного центру Наталіївського парку.

Тож надзвичайно цікава й пізнавальна поїздка дозволила всім учасникам отримати нові знання з історії, етнографії, а також незабутні враження та позитивні емоції!

          

11 жовтня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи спільно зі студентами взяли активну участь в організації та проведенні Дня народження ПУЕТ. Для участі у святкуванні нами також були запрошені учні та вчителі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 ім. Панаса Мирного та № 37, Полтавського НВК № 16 й Полтавської гімназії № 28.

Студенти та школярі з великим задоволенням прийняли участь у заходах з нагоди свята університету, зокрема:

Святковий піднесений настрій та гарні враження від свята отримали всі його учасники.  

          

27 вересня 2019 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою Світланою Павлівною для учнів старших класів ЗОШ м. Полтава № 8 у рамках вивчення дисципліни «Прикладні фінанси» було проведено відкритий урок на тему «Особливості банківського кредитування».

Під час уроку школярі ознайомились з загальними питаннями банківського кредитування, особливостями його класифікації, механізмом кредитування, зокрема методами надання і погашення кредитів, особливостями нарахування процентних ставок за кредит, видами забезпечення кредитів, а також сучасними проблемами і перспективами банківського кредитування тощо.

          

УЧАСТЬ У АРТ-ПРОЕКТІ «ПОЛТАВА-ВИШИВАНА»

23 вересня 2019 року з нагоди Дня міста у Полтаві відбувся традиційний арт-проект «Полтава вишивана». Тисячі полтавців та гостей міста прийшли на Соборний майдан аби стати учасниками масштабного фестивалю. Участь у святі взяли також викладачі кафедри фінансів та банківської справи та студенти 1-ого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», отримавши яскраві емоції, позитивні враження та піднесений патріотичний настрій.

          

Участь у "European Projects Lab for NGOs"

16 вересня 2019 року викладачами кафедри фінансів та банківської справи доц. Яріш О.В., доц. Гасій О.В., доц. Гудзь Т.П., доц. Соколовою А.М. та     ст. викл. Горбуновою О.А. взято участь у дискусії-тренінгу "European Projects Lab for NGOs", проведену делегацією Представництвв Європейського союзу в Україні. Мета заходу полягала у тому, щоб пояснити та довести до учасників важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Програма тренінгу була насиченою, презентувалися реальні проекти, ідеї для грантових заявок, обговорювалися їх сильні сторони, а також елементи, які потребують перегляду, надавалася експертна оцінка представлених проектних ініціатив. Всі учасники дискусії-тренінгу отримали нові знання та натхнення для подальшої плідної роботи в цьому напрямі.

          

14 вересня 2019 року кафедра фінансів ПУЕТ долучилася до проведення фестивалю професій «Профіленд» у м. Полтава, що дало змогу дітям, учнівській та студентській молоді відчути, спробувати та  зануритися в особливості професії фінансиста.

Викладачі кафедри просто та цікаво ознайомили дітей та молодь з професійною термінологією та завданнями фінансиста, необхідністю фінансової грамотності для досягнення успіху у житті, тонкощами формування та використання сімейного бюджету.

Сподіваємося, що такі своєрідні майстер-класи від викладачів кафедри фінансів ПУЕТ сприятимуть молоді у професійному самовизначенні, дозволять сформувати усвідомлений підхід до вибору чи зміни професії у майбутньому, змінити стереотипне уявлення щодо професії фінансиста.

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Колектив кафедри фінансів
та банківської справи щиро вітає Вас з початком навчального року!

Бажаємо Вам невичерпного здоров’я, мудрості й оптимізму, наснаги у творчих пошуках, щастя й благополуччя в родинах!

          

Кафедра фінансів та банківської справи учасниця ярмарку CityFest у Полтаві

31 серпня у Полтаві був проведений відкритий фестиваль до Дня підприємця – ярмарок CityFest, мета якого полягала у створенні платформи для презентації місцевими підприємцями свого бізнесу, діалогу підприємців з населенням. Не залишила це свято поза увагою і кафедра фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі, яка у межах стратегічного спрямування розвитку університету, а саме розбудови його підприємницького напряму, прийняла активну участь у ярмарку CityFest залучаючи дітей до світу фінансів.

Застосування ігрових технологій у ході спілкування викладачів кафедри з дітьми різного віку дозволило їм відчути себе у ролі страхового агента та менеджера банківської установи, а також ознайомитися з фінансовими хитрощами, що може бути корисно і у повсякденному житті. Маємо надію, що такі зустрічі сприятимуть розвитку у дітей пізнавальних інтересів і потреб до підвищення фінансової грамотності як основи розвитку підприємництва.

          

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА НА НАУКОВІЙ НИВІ

Наші вітання магістрам VI курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», які  взяли активну участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека». Наукові роботи  наших студентівбули високо оцінена журі конкурсу. За перемогу в номінації «Використання методів економіко-математичного моделювання до оцінки рівня фінансової безпеки підприємств реального сектору економіки» Бєлова Дар’я та Лупир Марина нагороджені грамотами.


Бажаємо Дар’ї та Марині нових звершень, натхнення і подальших успіхів у навчанні!

          

Обійми, розмови, спогади й очі, наповнені радістю від зустрічі... 

Уже кожен із випускників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» знайшов своє місце в житті, нових друзів, створив сім’ю. Проте ще зворушливо стукає серце, згадуючи студентські роки. Знову і знову з’являється бажання зустрітися з молодістю, спогадами, друзями, пройтися коридорами рідного навчального закладу, посидіти в лекційній аудиторії, поділитися своїми здобутками з викладачами.

Тож 15 червня в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася урочиста подія, що поєднала щиру радість та дружнє спілкування випускників 2010 року спеціальності Фінанси і кредит. Гарними словами привітала всіх випускників завідувач кафедри фінансів та банківської справи, доктор економічних наук, професор Карцева Вікторія Володимирівна.

Викладачам кафедри приємно було почути слова подяки за знання й успішний старт від таких красивих і струнких, запальних та повних амбітних планів на майбутнє – випускників-фінансистів.

Від щирого серця бажаємо випускникам і викладачам Полтавського університету економіки і торгівлі життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку й благополуччя!

          

УРОК ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

5 червня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи  Гасій Олена Володимирівна та Яріш Олена Валентинівна відвідали Полтавську гімназію № 6, де провели цікаву та змістовну зустріч про фінансові дива із школярами пришкільного дитячого табору. Разом із дітками викладачі поринули у дитинство, переглянувши мультики про гроші, головні герої яких вчать деяким фінансовим хитрощам, що може бути корисно і у повсякденному житті.

Маємо щиру надію, що це успішний початок співпраці, і в майбутньому ми ще не раз об’єднаємо зусилля з метою підвищення фінансової грамотності школярів.

          

Участь у науково-практичній конференції студентів закладів вищої освіти споживчої кооперації України

Сучасні умови господарювання ставлять нові завдання до підготовки фахівців вищих навчальних закладів.  Випускники мають вільно орієнтуватися в бізнес-середовищі та своєчасно реагувати на поточні вимоги ринку. У практичній діяльності їм знадобляться такі якості, як гнучкість та своєчасність прийняття рішень, вміння складати плани роботи, адаптовані до поточних умов, здатність відстоювати свою думку та доносити її до партнерів та опонентів. Цьому можна навчитися, беручи участь у студентських науково-практичних заходах, метою яких є моделювання господарських завдань та розробка різних підходів до їх вирішення.

21 травня 2019 року на базі ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася шістнадцята науково-практична конференція студентів закладів вищої освіти споживчої кооперації України «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства». Захід вирізнився масштабністю, оскільки в ньому прийняли участь студенти закладів вищої освіти Укркоопспілки більш ніж десятьох областей України.

Не залишилися осторонь і студенти спеціальності Фінанси, банківська справа і страхування. У роботі конференції взяла участь магістр  І-ого року навчання Бугаєвська Анна, яка представила для обговорення результати власних наукових досліджень за темою «Сучасні напрями розвитку споживчої кооперації в контексті євро інтеграційних процесів». Виступ Анни викликав зацікавленість та позитивну оцінку аудиторії. 

Колектив кафедри фінансів та банківської справи бажає Бугаєвській Анні та її науковому керівнику, заступнику завідувача кафедри Яріш О. В., доценту, к. е. н., подальших наукових та творчих здобутків.

          

Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики Національного банку України

Традиційною стала участь кафедри фінансів та банківської справи у науково-практичних семінарах з монетарної політики Національного банку України.

У черговому семінарі НБУ для викладачів закладів вищої освіти України за темою «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики НБУ» 16-17 травня 2019 року взяла участь доцент кафедри фінансів та банківської справи Гасій О. В. Метою семінару було висвітлення останніх змін у монетарній політиці Національного банку, зокрема практичних аспектів її формулювання, аналітичної підтримки рішень з монетарної політики та інструментів їх реалізації.

Під час семінару обговорювали важливі питання макроекономічного підгрунтя останніх рішень НБУ з монетарної політики та особливостей застосування НБУ монетарних інструментів, дієвості монетарного трансмісійного механізму в Україні після впровадження ІТ, необхідності визначення стимулів та окреслення перепон кредитування вітчизняної економіки, а також питання щодо сприйняття інфляції та проблем її вимірювання, регулювання потоків капіталу після прийняття Закону України «Про валюту і валютні операції».

          

ФІНАНСОВА АБЕТКА

17 травня 2019 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася приємна зустріч – до ВНЗ завітали учні 1 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38. Гості стали наймолодшими відвідувачами університету.

Люб'язно прийняла першачків кафедра фінансів та банківської справи. Для маленьких допитливих гостей доцентами кафедри Фесенко Н. В. та Яремченко Л. М. було проведено комплексний пізнавально-розважальний захід «Фінансова абетка». Діти мали змогу отримати нові знання щодо історії виникнення паперових грошей і монет, а також предметів, що виконували їх роль до появи перших платіжних засобів.

З великим ентузіазмом та цікавістю школярі закріпили представлену інформацію за допомогою інтелектуальних конкурсів та динамічних ігор, що мали фінансове спрямування. Крім цього  учні мали змогу відчути себе в ролі фінансових директорів: особисто розробили дизайн та оформили власні бейджі, креативно презентували свою посаду та «на відмінно» виконали усі завдання.

Наприкінці зустрічі діти отримали власноруч зароблений «солодкий гонорар». А найкращою подякою для організаторів заходу були щасливі посмішки, приємні слова вдячності та щирі зізнання школярів, що «ПУЕТ – це самий крутий ВНЗ міста Полтави та України!»

          

НАША ГОРДІСТЬ

Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» у квітні 2019 року достойно представили університет на ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад.

Почесне 3 місце з дисципліни «Фінансова безпека» (Університеті банківської справи, м. Черкаси) посіла студентка групи ФКм-51 Бєлова Дар’я, сертифікат учасника отримав студент групи ФКм-51 Зірка Владислав.

4 місце з дисципліни «Фінансовий менеджмент» (Луцький національний технічний університет) поділили студентки групи ФКм-51 Бєлова Дар’я і Бугаєвська Анна.

Членом журі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент» (Луцький національний технічний університет) у цьому році була зав. кафедрою д.е.н., проф. Карцева В. В.

за участь у ІІ етапі Всеукраїнсько студентської олімпіади зі спеціальності «Податкова система України» (Тернопільський національний економічний університет) сертифікати учасників отримали студентки групи Ф-21 Карачковська Поліна та Корнейчук Наталія, а зі спеціальності «Фінанси» (Державний вищий навчальний заклад Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, м. Дніпро») Квітка Богдана та Нечипоренко Оксана.

          

Подорожі множать усі людські емоції
 Пітер Хьог

Екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя. Це чудова можливість дізнатися багато нового й захопливого про місця країни, в якій ми живемо, цікаве спілкування в невимушеній атмосфері доброзичливості. Тож, продовжуючи добру традицію спільних подорожей викладачів кафедри фінансів та банківської справи зі студентами спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування, цікавою та змістовною у травні була дводенна поїздка до міста Умань та села Буки Черкаської області.

Під час подорожі ми відвідали найромантичніше місце в Умані – Національний дендрологічний парк «Софіївка», де мали можливість на власні очі побачити буйство і різноманітність живої природи серед рукотворних ландшафтів, затишний «Острів кохання», чарівні водоспади, скульптури давньогрецьких богів, мислителів та героїв, а також головну прикрасу – фонтан «Змія».

Незабутні враження отримали від вечірньої екскурсії до комплексу фонтанів «Перлина кохання», де відбулася презентація світломузичного шоу на водному екрані «Чотири стихії», барабанне неонове шоу та балет із неоновими крилами.

Фізична витривалість та вправність знадобилися нам під час поїздки до Буцького каньйону в селі Буки Черкаської області, оскільки це була екскурсія пішки скелястим берегом із виступами величезних брил сірого граніту протяжністю 2,5 км. Види з каньйону неймовірні, проте й спуститися вниз до води нам було досить цікаво і пізнавально. Незважаючи на специфічність такої подорожі, студенти і викладачі отримали заряд енергії та позитивних емоцій. А слова перед від’їздом до Полтави «Приїдемо сюди наступного року» є найкращим підтвердженням вдало проведеної екскурсії та подякою для організаторів екскурсії.

          

Немає коштів держави і влади,
є кошти людей і власне громад!
М. Тетчер

Під таким гаслом кафедрою фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 11 квітня 2019 року було проведено науково-практичний семінар на тему «Фінансове забезпечення розвитку об’єднаних територіальних громад».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися проректор з науково-педагогічної роботи, д. е. н. Манжура Олександр Васильович та завідувач кафедри фінансів та банківської справи, д. е. н. Карцева Вікторія Володимирівна.

Науково-практичний семінар проводився за участі науковців та практиків сфери місцевого самоврядування, зокрема радника з юридичних питань Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, д.ю.н., проф. Божко В. М., директора Інституту розвитку територіальних громад Полтавщини Дудки І. А., начальника бюджетного відділу фінансового управління виконавчого комітету Лубенської міської ради Животкової Н. М., заступника голови Скороходівської ОТГ Литвинова Є. О., виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Микійчука В. П., регіонального консультанта Асоціації міст України  Саідової А. С., заступника начальника відділу виконавчого апарату Полтавської обласної ради Смотрицької Л. О.

На семінарі обговорювалися актуальні питання щодо реформи місцевого самоврядування, можливих преференцій територіальних громад у випадку їх об’єднання, прямих міжбюджетних відносин об’єднаних територіальних громад з Державним бюджетом, а також розглядалися перспективи реалізації прихованого потенціалу бюджетів громад.

Крім цього, враховуючи необхідність переформатування відносин «громадянин-держава», з цікавою доповіддю про власні напрацювання у напрямку розвитку громадського контролю виступив наймолодший учасник семінару студент IV курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», помічник народного депутата Андрій Руденко.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну та плідну роботу!

          

ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ МОЛОДІ

4 квітня 2019 р. проведено чергове засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів»,  присвячене стратегічним напрямам підвищення рівня фінансової грамотності молоді.

У роботі гуртка взяли участь доценти кафедри фінансів та банківської справи Гудзь Т. П. (керівник гуртка), Гасій О. В. та студенти груп ФК-11 й МЕ-41.

З доповідями виступили:

          

НАВЧАЙСЯ! ЗАОЩАДЖУЙ! ПРИМНОЖУЙ!

«Хто змолоду гроші береже, той на старість в нужді не живе» – саме це прислів’я надихнуло доцента кафедри фінансів та банківської справи Фесенко Наталію Володимирівну на вибір теми для зустрічі з учнями 8-9 класів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного.

Фінансова освіта школярів з кожним днем стає все більш затребуваною. Важливим також є практичний аспект фінансової освіти, що є необхідним для будь-якої людини, яка живе в цивілізованій країні. Виходячи з цього, лекція-бесіда на тему «Фінансова освіта – крок до успіху» була присвячена знайомству школярів із еволюцією паперових грошей та монет, особливостями виникнення та функціонування банків Стародавньої Греції та Римської Імперії, сучасними платіжними засобами. Крім цього учні були ознайомлені із організацією світових акцій та заходів з підвищення фінансової грамотності дітей і молоді.

На завершення бесіди, спільними зусиллями лектора та учнів були визначені способи та правила заощадження грошей, а також було доведено, що вміння розпоряджатися власними коштами допоможе не лише заощаджувати та планувати свій бюджет, а і бути більш впевненими та успішними у майбутньому.

          

ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ

Доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою Світланою Павлівною для учнів старших класів Полтавської загальноосвітньої школи № 8 у рамках вивчення курсу «Прикладні фінанси» проведено відкритий урок на тему «Як працює сучасний банк».

Під час уроку школярі ознайомилися з історією виникнення та значенням банківської системи в житті сучасної людини, особливістю діяльності Національного банку України як банку першого рівня та порядком здійснення операцій іншими банками України. Також учні були поінформовані щодо критеріїв надійності банківських установ, джерел формування їх ресурсів та можливих напрямів використання.

          

Відпочиваємо навчаючись!

Доброю традицією для викладачів кафедри фінансів та банківської справи стали спільні екскурсійні подорожі зі студентами спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування. Так, надзвичайно цікавою й пізнавальною була поїздка 27 березня 2019 року до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Це чудовий музей просто неба, де більшість експозицій розміщено на відкритому просторі. Студенти наочно змогли побачити найзначнішу в Україні колекцію творів народних майстрів-гончарів та художників, почули цікаву розповідь про зародження гончарства на Полтавщині, дізналися про історію створення найбільшого в Україні музею гончарства, переглянули фільм про видатних митців. Незабутні емоції в учасників екскурсії залишив майстер-клас із гончарної майстерності, де студенти та викладачі власноруч виготовляли собі маленькі горщики.

А поїздка до фантастичного народного музею українського весілля, що в селі Великі Будища, не залишила без посмішки та незабутніх емоцій нікого. Участь в інсценізованому обряді дозволила викладачам і студентам перенестись у минуле, повернутися до майже забутих народних українських традицій святкування весілля.

Збагатилися учасники подорожі й духовно, відвідавши Великобудищанський Свято-Троїцький (Преображенський) жіночий скит Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря в селі Писарівщина Диканського району, який був заснований ще в 1672 році.

Загалом це була чудова можливість отримати нові знання з історії, етнографії, а також відпочити, збагатитися яскравими емоціями та враженнями.

          

 

РЕЗУЛЬТАТИ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ПУЕТ У СФЕРІ ФІНАНСІВ

Традиційно наприкінці весни у нашому університеті підбиваються підсумки наукової діяльності студентів. Цього року Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік проводилася 26-27 березня 2019 р.

Відповідно до програми конференції на секцію «Актуальні проблеми управління фінансами соціально-економічних систем» було заявлено та подано 50 доповідей.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:

1 місце

студентка групи ФК-21 Квітка Богдана
Тема доповіді: Справедливість чи дискримінація справляння транспортного податку в Україні
Науковий керівник: Тимошенко О. В., к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

2 місце 

студентка групи Ф-41 Чмирь Валерія
Тема доповіді: Особливості страхування життя в Україні
Науковий керівник: Карцева В. В., д.е.н., зав. кафедри фінансів та банківської справи

студентка групи ФК-21 Нечипоренко Оксана
Тема доповіді: Плюси та мінуси розмитнення транспортних засобів
Науковий керівник: Тимошенко О. В., к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

3 місце 

студентка групи Ф-41 Шкуренко Юлія
Тема доповіді: Проблеми та перспективи фінансової децентралізації в Україні
Науковий керівник: Чижевська М. Б., к.е.н., доц., доцент кафедри фінансів та банківської справи

студент групи МЕангл-41 Benjamin Adu
Тема доповіді: Вank functions
Науковий керівник: Яріш О. В., к.е.н., доц., доцент кафедри фінансів та банківської справи

За цікаві доповіді та активну роботу подяками нагороджені:

          

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ У ПУЕТ!

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – щорічна глобальна ініціатива, що включає акції та заходи по всьому світу. У 2019 році Global Money Week вже ввосьме об’єднає учасників з різних країн світу. Девіз Всесвітнього тижня грошей у цьому році – «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!», що розкриває головну ідею та мету його проведення: допомогти молоді здобути знання і навички, необхідні для ухвалення впевнених і зважених фінансових рішень упродовж життя.

У рамках «Всесвітнього тижня грошей» фахівцем Страхової Групи «ТАС», Климченко Оленою Ігорівною, для студентів-фінансистів Полтавського університету економіки і торгівлі був проведений майстер-клас на  тему: «Страхування життя», де було розглянуто програми страхування життя та доцільність накопичень, орієнтованих на довгострокову перспективу, а також особливості та переваги програм накопичувального страхування, як для індивідуальних, так і корпоративних клієнтів.

Крім цього, з метою зміцнення практичної складової навчального процесу завідувачем кафедри фінансів та банківської справи Карцевою В. В. й старший викладач Горбунова О. А. для студентів ІІ-ІІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на базі страхової компаніїПолтавського відділення Страхової Групи «ТАС» організовано виїзне практичне заняття на тему: «Проблеми пенсійної та медичної реформи». На практичному занятті студенти ознайомилися із актуальними проблемами реформування вітчизняної пенсійної системи, традиційними та новітніми загрозами медичної реформи в Україні.

Наступним  заходом у рамках Global Money Week було проведення доцентом кафедри фінансів та банківської справи Фесенко Н. В. лекції на тему «Фінансова безпека: сутність, можливі загрози та шляхи їх попередження» для студентів Полтавського кооперативного коледжу.

На тему зустрічі надихнуло сицилійське прислів’я: «Велика людина знає ціну маленької монети». Під час лекції студенти дізналися про цікаві моменти історії виникнення паперових та металевих грошей, можливі варіанти планування сімейного бюджету й ефективного використання власних грошових коштів, «секрети» економії та заощадження особистих фінансів.

Підсумком цікавої та пізнавальної зустрічі було формування правил особистої фінансової безпеки, що дозволить визначити оптимальний баланс між доходами і витратами, навчитись економити і заощаджувати і, таким чином, покращити своє фінансове становище.

Отже, учасниками зустрічі визначено найпростіший шлях до забезпечення фінансової безпеки – це заощадження лише 10% власних доходів. При цьому:

Фінальним заходом Global Money Week була організація викладачами кафедри фінансів та банківської справи написання  диктанту англійською мовою на тему «Fiscal Policy» («Фіскальна політика») для студентів І-V курсів спеціальності  «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Філологія», іноземних студентів ПУЕТ, студентів Полтавського кооперативного коледжу, учнів 11 класу Полтавського НВК №16, а також викладачів кафедри. Метою заходу було підвищення рівня фінансової грамотності та перевірка знань англійської мови учасників.

Зі вступним словом та побажанням успішного написання диктанту звернулися до присутніх завідувач кафедри фінансів та банківської справи Карцева В. В. й старший викладач Горбунова О. А. Диктант провела доцент кафедри української, іноземних мов та перекладу ПУЕТ к.філ.н. Сухачова Наталія Сергіївна.

Кращими знавцями англійської мови у сфері фінансів визнано:

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає заступника директора Інституту економіки, управління та інформаційних технологій, кандидата економічних наук Гасій Олену Володимирівну з присвоєнням наукового звання доцента кафедри фінансів та банківської справи. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних  і надійних друзів!

          

З метою зміцнення практичної складової навчального процесу доцентом кафедри фінансів та банківської справи Яріш О. В. й старшим викладачем кафедри Горбуновою О. А. на базі Полтавської філії ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС Україна» організовано виїзне практичне заняття для студентів 2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та для іноземних студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент». Наставником студентів з питань практичного інвестування у цінні папери на вітчизняному та зарубіжному фондових ринках був директор інвестиційної компанії Авраменко Павло. Студенти отримали інформацію щодо сучасних аспектів розміщення капіталу на вітчизняному та американському фондових ринках для індивідуальних інвесторів.

          

27 лютого студенти груп ФК – 31 та ФК б інт – 11 спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» підтримали чудову студентську традицію  — святкувати середину свого навчання в Університеті «Екватор».

Коли кораблі підходять до земного екватора, моряки стрибають у воду, щоб запам’ятати цей момент. Так і студенти ПУЕТ цього дня, проходячи свій навчальний «екватор», пірнули з головою у веселощі та різноманітні конкурси, щоб закарбувати цю мить у своїй пам’яті.

Свято розпочалося із демонстрації презентацій кожної групи. Студенти креативно, щиро та з почуттям гумору представили своїх одногрупників, виокремили їх найкращі риси, вподобання, майбутні життєві цілі.

Другий етап «Екватору» пройшов за грою «Фінансовий крокодил». Групи перетворилися на команди, назви яких обрали, виходячи із особливостей лідерських якостей: група ФК б інт – 11 обрала за назву «Директори - рулять J», а ФК-31 – «Фінансистики 3:0». Студенти обох груп жестами показували той чи інший термін, а команда-опонент намагалася якнайшвидше його відгадати.

На завершення свята, обидві команди  з легкістю подолали 3 тури гри «Брейн-ринг»: 1 тур – «4 зображення – одне слово», 2 тур – «Фінансові терміни та їх тлумачення», 3 тур – «Перевірка IQ». Не дивлячись на складні завдання у формі головоломок, ребусів, складних інтелектуальних питань на логіку і знання світових особливостей функціонування фінансів, банківської справи та страхування, студенти знайшли правильні відповіді, отримали нові знання, а також солодкі подарунки.

          

ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПОЛТАВСЬКОГО КООПЕРАТИВНОГО КОЛЕДЖУ!

Віч на віч задати питання студентам без присутності викладачів – для майбутнього абітурієнта гарна можливість отримати найбільш достовірну інформацію про навчання в університеті.


Тож 5 грудня 2018 року за ініціативи завідувача кафедри фінансів та банківської справи Вікторії Володимирівни Карцевої відбулася зустріч студентів магістратури спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Полтавського університету економіки і торгівлі зі студентами Полтавського кооперативного коледжу. Спектр проблем, що хвилювали студентів коледжу, був досить широкий: умови навчання, побутові (питання, що стосуються гуртожитку, їдальні та харчування), культурно-масові, організаційні питання, можливість отримання стипендії, проходження практики і стажування в Україні та за кордоном. Жодне питання не залишилося без відповіді.

Сподіваємося, що дружня зустріч в режимі діалогу допомогла майбутнім абітурієнтам отримати відповіді на хвилюючі їх питання про можливості отримання вищої освіти та розглянути перспективи навчання у ПУЕТ.

          

1 грудня 2018 року завідувачем кафедри фінансів та банківської справи Карцевою В. В. та доцентами кафедри Яремченко Л. М. та Сидоренко-Мельник Г. М було проведено навчальний тренінг «Фінансовий лабіринт», в якому взяли участь студенти Полтавського кооперативного коледжу та школярі загальноосвітньої школи с. Абазівка Полтавського району. Учасники тренінгу продемонстрували не лише свою фінансову грамотність, а й нестандартне мислення та уміння працювати у команді.

          

Участь у методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України»

22-23 листопада 2018 року завідувач кафедри фінансів та банківської справи доктор економічних наук Вікторія Володимирівна Карцева взяла активну участь у проведеному навчальним центром Національного банку України  методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України».

У доповідях, заслуханих на семінарі, піднімалися актуальні питання формування основних засад грошово-кредитної політики України, зокрема було зосереджено увагу на висвітленні інструментів її реалізації, монетарному режимі, механізмах забезпечення цінової і курсової стабільності в країні.

          

8 листопада 2018 року в ПУЕТ відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація навчальних програм, наукових здобутків та переваг здобуття вищої освіти в ПУЕТ. До університету завітали школярі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтава, зокрема: ЗОШ №28, ЗОШ №37 та НВК №16.

Викладачі кафедри фінансів та банківської справи разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» ознайомили майбутніх абітурієнтів з навчальними програмами університету, роботою та можливостями студентської страхової та туристичної агенцій, спортивним комплексом, лекційними аудиторіями, Центром дистанційного навчання та дистанційними студіями, лабораторіями, медіатекою та бібліотекою.

          

Прямий ефір: Що не так з економікою України?

2 листопада 2018 року доцент кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Фисун Ірина Владиславівна у прямому ефірі телеканалу Кременчук у програмі «Студія дня. Що не так з економікою країни?» розповіла про актуальні проблеми розвитку України та реальні шляхи виходу вітчизняної економіки з кризи. Ознайомитися з виступом Фисун І. В. можна за адресою:https://www.youtube.com/watch?v=xTT6dpPPpLU

          

31 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ

В Україні вже сім років поспіль успішно реалізовують ідею Всесвітнього Дня заощаджень, основна місія якого – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Не оминула увагою Всесвітній День заощаджень і кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ. На базі Регіонального офісу у м. Полтаві ПрАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна Страхування життя» доцентом кафедри Фисун Іриною Владиславівною було проведене виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Страхування» для студентів групи ФК-31 на тему «Порядок проведення видів накопичувального страхування».

Під час спілкування з провідними спеціалістами структурного підрозділу страхової компанії студенти знайшли відповіді на низку актуальних питань щодо можливостей заощадження коштів в сучасних умовах розвитку фінансового сектору економіки України.

Студенти першого та другого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на чолі з доцентом кафедри Фесенко Наталією Володимирівною відвідали Центральне районне відділення ПАТ «Мегабанк».

Під час активного діалогу з керівником відділу роздрібного бізнесу Коломійцем Олександром Валерійовичем студенти дізналися про стан та перспективи розвитку депозитного ринку України, про поступове відновлення довіри до банківського сектору, що проявляється сьогодні у зростанні депозитних вкладів населення. Студенти, які приймали активну участь та висловлювали свої думки в ході дискусії, отримали від працівників банку спеціальні подарунки.

Завершилася зустріч екскурсією ЦРВ ПАТ «Мегабанк», під час якої студенти дізналися про історію його створення, організаційну структуру відділення, особливості обслуговування клієнтів. Також студенти отримали корисну інформацію щодо можливостей майбутнього працевлаштування, навчання та стажування в банку.

У рамках проведення кафедрою фінансів та банківською справою заходів, присвячених святкуванню Всесвітнього дня заощаджень, 2 листопада  2018 року на зустріч зі студентами груп ФК-11, ФК-11інт та ФК-21 завітали представники ПАТ «Перший український міжнародний банк»: керівник групи відділень Регіонального Центру «Північно-Східний» Гусаков Артем Віталійович та провідний фахівець сектору бізнесу фізичних осіб Осіпова Анна Миколаївна.

Під час зустрічі фахівці ПУМБ розкрили ряд практичних питань:

Наприкінці зустрічі студенти отримали корисний і необхідний аксесуар від ПУМБ – картхолдери для зберігання кредитних та дисконтних карток. Найбільш активний учасник дискусії, студент групи ФК – 11 інт Станіслав Фесенко, отримав ексклюзивну сумку-шопер, виготовлену з екологічної сировини.

У результаті проведення заходів до Всесвітнього дня заощаджень студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримали багато корисної інформації щодо  роботи банків та банківської системи, особливостей накопичувального страхування, впровадження нових  банківських продуктів та послуг, а також позитивні емоції та незабутні враження.

          

Лекція-диспут "Планую і прогнозую особисті фінанси"

25.10.2018 р. к.е.н., доц. Сидоренко-Мельник Г. М. у Полтавському кооперативному коледжі для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Оціночна діяльність» та «Облік і оподаткування» проведена лекція-диспут на тему "Планую і прогнозую особисті фінанси". У ході зустрічі були розглянуті питання фінансового планування і прогнозування особистих фінансів, акцентована увага на формуванні ефективного власного бюджету коштів, обачливій фінансовій поведінці, фінансовій безпеці та запобіганню фінансовому шахрайству. Особливий інтерес у студентів викликали проблемні питання: "Як не загинути у "Бермудському трикутнику" інтернет-шахрайства?", "Правила користування платіжними картками та банкоматами", "Схеми та моделі фінансового шахрайства".

          

4 жовтня 2018 року у рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного» к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи Гасій Оленою Володимирівною проведено лекцію для школярів 6-8 класів на тему «Історія національної валюти України».

Учасники зустрічі брали активну участь в обговоренні особливостей становлення національної грошової одиниці – гривні, обмінювалися думками щодо розвитку вітчизняної грошової системи, дослідили визначні постаті, пов’язані зі створенням та введенням в обіг гривневих купюр і монет, ознайомилися із зовнішнім виглядом гривні в різні історичні періоди.

Школярі та вчителі активно відповідали на питання з історії грошей та запросили викладачів кафедри до нових зустрічей.

          

УЧАСТЬ У РОБОТІ СЕМІНАРУ УКРСІББАНКУ Й МІЖНАРОДНОЇ КОМПАНІЇ DELOITTE

4 жовтня 2018 року відділення УкрСіббанку в м. Полтава спільно із міжнародною компанією Deloitte ініціювало проведення семінару на тему «Як бізнесу працювати з банками в умовах деофшоризації? Основні правила та тонкощі», учасником якого стали викладачі кафедри фінансів та банківської справи.

Воркшоп щодо нових умов роботи з іноземними банками, актуальних світових тенденцій оподаткування, які бізнесу та фізичним особам слід враховувати вже сьогодні, та очікуваних змін в Україні у рамках деофшоризації був проведений менеджерами податково-юридичного департаменту міжнародної компанії Deloitte, Марією Сибіряковою і Наталією Кронік, спеціалізацією яких є  надання послуг у галузі консалтингу та аудиту.

          

22 вересня 2018 року з нагоди Дня міста студенти-першокурсники спеціальності 072 «Фінанси, банківська справи та страхування» та їх куратор Фесенко Наталія Володимирівна прийняли участь у традиційному щорічному арт-проекті «Полтава Вишивана».

Неперевершене дійство єднання традицій, патріотизму, молодості та краси розпочалося із ходи від стін альма-матер – Полтавського університету економіки і торгівлі. Яскраві, різнокольорові барви вишиванок та патріотичні гасла «Слава Україні – Героям слава!», «Наша територія успіху – це ПУЕТ!», «Найкращий Університет – це ПУЕТ!» привертали увагу перехожих і додавали настрою та згуртованості учасникам параду.

Завершилася процесія у міському парку «Перемога», де було урочисто представлено Університет та колектив його чарівних талановитих студенток, що блискуче виконали танок у вишиваних сорочках.

          

ВІТАЄМО З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ДНЕМ ЗНАНЬ!

З перших днів нового навчального року кафедра фінансів та банківської справи активно продовжила співпрацю з Полтавським навчально- виховним комплексом №16 та Полтавською загальноосвітньою школою №37.

1 вересня 2018 р. з нагоди дня знань завідувач кафедри В. В. Карцева та викладачі кафедри привітали колективи відповідних начальних закладів, дітей та їх батьків з початком навчального року і побажали успіхів, натхнення, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, реалізації всіх планів і мрій у спільній справі підготовки майбутніх фахівців для різних сфер економіки України.

У цей світлий день ми бажаємо всім зберегти дитячу спрагу знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань! Зі святом!

          

Архів новин за 2017/2018 навчальний рік

Архів новин за 2016/2017 навчальний рік

Архів новин за 2015/2016 навчальний рік

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2012/2013 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин